Problem z odczytywaniem płyt DVD CD - Proszę o pomoc!


(Bgxrey) #1

Witam, posiadam nagrywarkę Modisc LG Super Multi GH24NS95. Ogólnie sprzęt działał perfekcyjnie do czasu kiedy chciałem obejrzeć film. Problem polega na tym, że słychać jak czyta płytę ale nic nie pokazuje mianowicie chodzi o film 8 Mila. Jednak sprawdzałem czy się nie rozwaliła całkiem i włożyłem płytkę z Cs1.6 steam i od razu zadziałało. Proszę o pomoc !


(SnykeShadow) #2

Jeżeli jest to oryginalna płyta to brak odczytu może być spowodowany kodowaniem lub formatem pliku, którego Twoja nagrywarka nie obsługuje Ewentualnie płyta jest gdzieś zarysowana lub też nie masz odpowiedniego kodeka w systemie. Przyczyn może być naprawdę wiele.


(Bgxrey) #3

Tak płyta jest oryginalna, nagrywarka obsługuje bo oglądałem niedawno ten film, problem pojawił się dzisiaj… Wydaje mi się, że może to być kodek. Gdzie znajdę?


(eddie71) #4

Spróbuj innego odtwarzacza np.

http://www.dobreprogramy.pl/Media-Playe … 12469.html

http://www.dobreprogramy.pl/VLC-media-p … 13060.html


(Bgxrey) #5

ymm to raczej nic nie pomoże, chodzi o to że wgl nie wykrywa tej płyty… Tak samo było z CoD4, a cs 1.6 steam od razu ;c. HELP


(SnykeShadow) #6

A spróbuj przywracanie systemu do ostatniego punktu kontrolnego. Być może usunąłeś przypadkowo jakiś kodek lub też nagrywarka zaczyna się sypać.


(lordjahu) #7

A tak czysto teoretyczne pytanie - czy płyta nie jest przypadkiem ryśnięta ?