Problem z odczytywaniem płyt DVD

(Piotrwtr) #1

Mam w kompie stację CD-DVD ale od dłuższego czasu nie chce mi czytać płyt DVD. CD czyta normalnie. Używałem już płytki czyszczącej i dmuchałem w stacje sprężonym powietrzem ale to nic nie daje.

Wie ktoś może w czym może tkwić problem?

(Ssoske) #2

Sprawdź czy taśmy są dobrze podłączone i czy żadna się nie poluzowała. Spróbuj przełożyć swój napęd do innego kompa i zobacz czy problem będzie się powtarzał. Jeśli nie to może winny jest twój zasilacz, jeśli napęd będzie zachowywał się tak samo w innym komputerze to może być to kwestia jego uszkodzenia lub uszkodzenia lasera. Jeśli nie jest już na gwarancji to wtedy pozostaje ci tylko wymiana. Pozdrawiam

(Adalbert) #3

Przeinstaluj jeszcze kanał na którym zainstalowana jest nagrywarka. Może aktualizacja firmware pomoże...

(Ssoske) #4

Może to wina jakiś szkodników. Zrób logi hijackthis i combofix i umieść je w odpowiednim dziale forum. Pozdrawiam

(Piotrwtr) #5

O co chodzi z tym kanałem bo ja zielony jestem?? :confused:

(Ssoske) #6

Klikasz prawym klawiszem myszy na mój komputer/sprzęt/menadżer urządzeń/stacje dyskówcd dvd/sterownik/odinstaluj. Odinstalujesz w ten sposób domyślne sterowniki z systemu windows. Potem musisz je jednak powtórnie zainstalować.Możesz użyć do tego znów domyślnych sterowników z systemu lub poszukać innych na stronie producenta nagrywarki, nie każda firma tworzy jednak takie sterowniki. Warto też zainstalować najnowsze sterowniki do swojej płyty głównej. Firmware najnowszy znajdziesz na stronie producenta i tam powinno być napisane krok po krok jak dokonać uaktualnienia firmware nagrywarki. Pamiętaj jednak że firmware i sterowniki to dwie różne rzeczy więc musisz mieć to i to :slight_smile: Pozdrawiam

(Piotrwtr) #7

Coś ze sterownikami było.

Reinstal pomógł:smiley:

Thx za pomoc:D

Bardzo, bardzo.

(Ssoske) #8

Proszę bardzo :slight_smile: Pozdrawiam