Problem z odczytywaniem płyt DVD

Mam w kompie stację CD-DVD ale od dłuższego czasu nie chce mi czytać płyt DVD. CD czyta normalnie. Używałem już płytki czyszczącej i dmuchałem w stacje sprężonym powietrzem ale to nic nie daje.

Wie ktoś może w czym może tkwić problem?

Sprawdź czy taśmy są dobrze podłączone i czy żadna się nie poluzowała. Spróbuj przełożyć swój napęd do innego kompa i zobacz czy problem będzie się powtarzał. Jeśli nie to może winny jest twój zasilacz, jeśli napęd będzie zachowywał się tak samo w innym komputerze to może być to kwestia jego uszkodzenia lub uszkodzenia lasera. Jeśli nie jest już na gwarancji to wtedy pozostaje ci tylko wymiana. Pozdrawiam

Przeinstaluj jeszcze kanał na którym zainstalowana jest nagrywarka. Może aktualizacja firmware pomoże…

Może to wina jakiś szkodników. Zrób logi hijackthis i combofix i umieść je w odpowiednim dziale forum. Pozdrawiam

O co chodzi z tym kanałem bo ja zielony jestem?? :confused:

Klikasz prawym klawiszem myszy na mój komputer/sprzęt/menadżer urządzeń/stacje dyskówcd dvd/sterownik/odinstaluj. Odinstalujesz w ten sposób domyślne sterowniki z systemu windows. Potem musisz je jednak powtórnie zainstalować.Możesz użyć do tego znów domyślnych sterowników z systemu lub poszukać innych na stronie producenta nagrywarki, nie każda firma tworzy jednak takie sterowniki. Warto też zainstalować najnowsze sterowniki do swojej płyty głównej. Firmware najnowszy znajdziesz na stronie producenta i tam powinno być napisane krok po krok jak dokonać uaktualnienia firmware nagrywarki. Pamiętaj jednak że firmware i sterowniki to dwie różne rzeczy więc musisz mieć to i to :slight_smile: Pozdrawiam

Coś ze sterownikami było.

Reinstal pomógł:D

Thx za pomoc:D

Bardzo, bardzo.

Proszę bardzo :slight_smile: Pozdrawiam