Problem z odczytywaniem płyt w napędzi HL-DT-ST DVDRAM GT31N

(Romantyk69x3) #1

Otóż problem tkwi w moim napędzie. Mam taki oto napęd HL-DT-ST DVDRAM GT31N i posiadam laptopa Acer Aspire 5541. Problem jest taki że nie nagrywa on i nie odczytuje wszystkich płyt. Niektóre wejdą ale przeważnie jest tak że nagrywanych lub z grami ( z komputer świat itp ). Szukałem do niego sterowników i nie mogę znaleść. Może wy pomożecie jakoś.

(Agatonster) #2

Marco69 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(eddie71) #3

Jeżeli to jest Windows 7 to nie trzeba chyba innego sterownika.

Jest jakiś sterownik do tej nagrywarki na stronie:

http://driver-backup.com/download_syste ... _id=167791

Może lepiej sprawdzić czy jest możliwość wgrania nowego firmware.

Po za tym do nagrywania użyłbym programu z opcją weryfikacji nagrania.Np. Burn Aware Free,którego sam używam lub jakiegoś innego.

Zmniejszyłbym też (na początek) prędkość nagrywania.

(Romantyk69x3) #4

Tak jest to W7. Ale czytałem że jeśli komputer nie odczytuje nagrywanych płyt to trzeba to zaktualizować.

(eddie71) #5

To zdanie jest niejasne.

Czy nagrane przez nagrywarkę płyty są wszystkie zepsute?

Może laser rozregulowany lub zanieczyszczony ?

(Romantyk69x3) #6

Nie, czyszczony był laser specjalną płytką. Tak żadne płyty nagrane dvd nie wchodzą, z gazet takich jak komputer świat cd-action i inne też nie. Oryginalne filmy z dvd działają normalnie. A ten link podany wyżej to raczej nie sterownik. Jest jakiś sposób żeby zaktualizować sterowniki napędu?