Problem z odczytywaniem płyt

Ostatnio zrobiłem temat poświęcony problemie z nagrywaniem płyt ( viewtopic.php?f=2&t=280540 ), bardzo mi pomogliście, ale przed chwilą zorientowałem się, że nie mogę odczytać płyt w napędzie. Włożyłem płytę z grą GuildWars do napędu, nie uruchomiło się auto odtwarzanie co mnie zdziwiło, bo zawszę się włączało, no trudno otworzyłem Mój Komputer i spróbowałem ręcznie uruchomić instalacje, a tu ku mojemu zaskoczeniu wyskoczył błąd:

88249371mj0.th.jpg

Nie wiem co z tym fantem zrobić. Pomocy!

Prosze bardzo viewtopic.php?f=11&t=10036 :slight_smile:

A jest może jakiś inny sposób nie wymagający reinstalacji?

REFRESH

piotrek_3991 , dlaczego nie chcesz przeinstalować gry ?

Swoje dotychczasowe dokonania w grze możesz przecież skopiować w bezpieczne miejsce, a po przeinstalowaniu gry wkleić je z powrotem na swoje miejsce.

powinno to być w folderze z grą lub moich dokumentach.

Mi chodzi o przeinstalowanie całego Windowsa, a nie gry.

Uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows i instalujesz.

Aby uruchomić z płyty, w biosie ustaw bootowanie z napędu CD/DVD, czyli w oknie Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD.

Ale w temacie, do którego link podał Romi jest mowa o przeinstalowaniu gry, a nie systemu.

No niestety zainstalowałem na nowo Windowsa i dalej nic, chyba czeka mnie oddanie na gwarancji (jeżeli się jeszcze nie skończyła). Czy jeżeli otwierałem napęd straciłem gwarancje, i tym samym napęd skazałem na wyrzucenie?

Jeżeli podczas otwierania napędu uszkodziłeś plombę gwarancyjną, to gwarancję oczywiście utraciłeś.

Opisywany problem występuje tylko na tej grze, czy na innych również ?

Być może z grą coś nie tak.

Inne płyty odtwarzane są poprawnie ?

Wszystkie płyty (nie tylko gry) są tak odtwarzane. Płyta z neostradą się odpaliła (autorun nie), ale pojedyncze foldery ładowały się 2 minuty. Na 2 napędzie CD bez problemów się wszystko odpaliło, czyli na 100% jest to wina napędu. Gdy go otwierałem nie zauważyłem żadnej plomby, czy możliwe jest aby jej nie było? Przed chwilą, gdy próbowałem zainstalować Call of Duty 4:MW było to samo, nie odpalił się autorun, a gdy ręcznie próbowałem odpalić instalacje wywaliło błąd z nieprawidłową aplikacją systemu Win32.

Możliwe, ale wątpliwe.

Czy któraś ze śrubek nie była zaklejona jakąś naklejką, którą musiałeś przedziurawić, by wykręcić śrubkę ?

Jeżeli napęd na gwarancji, to reklamuj.