Problem z odczytywaniem wiadomości Outlook Express - wiadomość nie została pobrana

Witam,

 

Od pewnego czasu mam problem z przeczytaniem niektórych wiadomości w Outlook Expresie.

Wcześniej nie miałem takiego problemu. Pojawiło to się kilka dni temu.

Co może być przyczyną ?

 

Dodam, że około 50% maili dotyczy ów problem.

Skrzynka jest poprawnie skonfugurowana (tak jak przed awarią)

 

Z góry dzięki za podpowiedź jak sobie z tym poradzić.

 

Hej,

A jakiego oprogramowania antywirusowego używasz? Próbowałeś wyłączyć je na moment pobierania wiadomości?

Pozdrawiam,

Dimatheus

AVAST FREE

Wyłączenie nic nie pomogło

Hej,

  • Wyłączyłeś wszystkie osłony?
  • Czy dzieje się tak, że po ściągnięciu maili część działa dobrze, a część nie?
  • Jak w trybie awaryjnym systemu?
    Pozdrawiam,

Dimatheus

a nie masz problemu z dyskiem ? Bo mozliwe ze jest uszkodzony plik ze skrzynka Outlooka

 

komputer jest w miarę nowy, więc wątpie że to dysk (ale oczywiście nie można tego wylkuczyć)

wszystko działa na nim poprawnie poza w/w usterką

 

 

 

sprawdziłem, w trybie awaryjnym również maile się nie wyświetlają

maile które odbieram na bieżąco działają i wszystko z nimi OK, problem jest z tymi z przed miesiąca

Hej,

  • A nie zdarzyło się przed miesiącem zagrożenie w mailach znalezione przez Avasta?
  • Czy problematyczne maile znajdują się w różnych folderach w Outlooku?
  • Czy jest możliwe kliknięcie w link i ponowne pobranie wiadomości, zgodnie z tym, co pokazałeś na screenie w pierwszym poście?
    Można spróbować odzyskiwania uszkodzonych maili zgodnie z tym artykułem: http://www.mailnavigator.com/naprawa_plikow_dbx.html.

Pozdrawiam,

Dimatheus

możesz mieć uszkodzony akurat ten jeden klasterek odpowiedzialny właśnie za ten plik :wink: miałem takie sytuacje w życiu

 

klepnij w lini komend 

chkdsk c: /r/f/x

i uruchom ponownie kompa