Problem z odinstalowaniem i zainstalowaniem

Witam.Wczoraj mój Eset Smart Security wykrył wirusa-Win32/Kryptik.HSH koń trojański.

Eset wykrył tego wirusa,a Malwarebytes wykrył robaki Rokity,które usunąłem.Po usunięciu wszystkich wirusów i robaków przeskanowałem system-Esetem,Malwarebytes i CCleaner i było już wszystko ok.Po zlokalizowaniu go i usunięciu pojawiły się problemy z programami:Nero,sterowniki Logi-tech(od klawiatury).

Nero udało mi się odinstalować,ale nie mogłem go ponownie zainstalować z płyty.Sterowników Logi-tech w ogóle nie mogłem odinstalować.

Podczas odinstalowywania jak i zainstalowania pokazuje się taki komunikat-Ustawienia zabezpieczeń internetowych uniemożliwiły otwarcie jednego lub kilku plików.

I na tym się kończy odinstalowywanie i zainstalowanie.

Mam system Windows 7 Ultimate 64 bitowy.Nie wiem co mam robić-przeinstalować system? czy może jest jakiś inny sposób.

Spróbuj jeszcze za pomocą: DrWeb CureIt, oraz Combofix.

Jeżeli problem występuje tylko z tymi dwoma aplikacjami to spróbuj usunąć je ręcznie.

Warto może wiedzieć, że wirus, koń trojański, robak to nie są samodzielne pliki, ale części składowe plików potrzebnych do działania jakiś tam programów np. Nero. Usunięcie zaś takiego robaka czy konia trojańskiego polega na usunięciu całego pliku w którym ten robak czy koń trojański się znajduje. Nic więc dziwnego, że po takim usunięciu program przestaje działać, a program antywirusowy blokuje ponowne wczytanie pliku który uznany został za szkodliwy.

Co zatem można zrobić? Możliwości są dwie: Wyłączyć chwilowo program ochronny i zainstalować Nero z tym koniem trojańskim godząc się na niego albo poszukać innego programu.

Combofix nie działa na windows 7 :wink:

Próbowałem usunąć ręcznie i nic z tego nie wyszło

Dodane 27.10.2010 (Śr) 22:21

Nie mam wirusów na Nero.One dostały się podczas siedzenia na internecie.Eset odrazu je wychwycił i dał znać.Ale widać dostały się jakoś do tych 2 programów.Po prostu nie mogę odinstalować sterowników i zainstalować Nero.

Nie ma wirusów na Nero? Każdy plik można zainfekować czyli dokleić złośliwy kod.

Ja nigdy nie usuwam zainfekowanych plików tylko przenoszę do kwarantanny aby wiedzieć jakie pliki są zainfekowane i ewentualnie wiedzieć czego szukać bo leczenie polega na zastąpieniu zainfekowanych plików zdrowymi. Ciekawe o jakich sterownikach piszesz bo sterowników to jest cała masa.

arturo4718 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978