Problem z odinstalowaniem Omniformat-u

Witam,

przy każdym uruchamianiu Windowsa wyskakuje mi komunikat o ‘Instalatora Windows’ ‘przygotowujący się do instalacji’… Nie po to odinstalowywałam Omniformat żeby go od nowa instalować… Nie wydawał mi się niezbędny więc go usunęłam z listy programów.

Czy uzyskam na tym forum odpowiedź na swoje pytanie, czy jak kiedyś przy okazji innej wizyty mój post zostanie skasowany…? Do dzisiaj nie wiem dlaczego spotkała mnie ta nie uprzejmość. Podany wtedy argument był dla mnie zupełnie bezpodstawny i nie przekonujący. Wtedy byłam zmuszona skorzystać z odpłatnej pomocy informatyka. Tym razem chyba jednak, w razie podobnych kłopotów, po prostu udam się na inne forum.

Jeżeli nie umiecie odpowiedzieć na jakieś pytanie to po prostu przyznajcie się do tego a nie kasujcie czyjegoś posta…

Nikt nie jest omnibusem i ma prawo pewnych rzeczy nie wiedzieć, tak jak ja chyba mam prawo prosić o poradę.

Proszę o minimum szacunku i ewentualną poradę w związku z moim problemem.

Nadis

Miałam kiedyś podobny problem z antywirusem Nortona, ale wtedy znalazłam Norton Removal Tool.

Być może zasada w tym przypadku jest zupełnie inna - nie wiem, ale czy nie ma podobnego narzędzia do usunięcia tego programu?

Wygląda na to że wydawca Software995 ma nie najlepszą markę i chyba nie ja pierwsza mam problem z jego produktami… Odinstaluję na wszelki wypadek drugi program też ich marki. Pewnie nie pomoże, ale też i nie zaszkodzi - i tak od pewnego czasu przestałam z niego korzystać i zastąpiłam go innym - nie byłam pewna czy to dobra decyzja to go nie odinstalowałam - teraz widzę że to jednak była dobra decyzja. Jak się tego wszystkiego pozbyć z mojego komputera?

Dałam taj jak przy Omniformacie ‘wyszukaj’ ale tym razem lista jest nie ziemsko długa… Pousuwam tak jak i wtedy te pliki. Z rejestrem mogę sobie nie poradzić. Pewnie już tam jakieś małe błędy w wyniku mojej działalności się pojawiły. Trudno - tak to jest jak człowiek musi sam sobie radzić - wydaje mi się że to może mi jakoś zaradzi chociaż częściowo na ten mój komputerowy problem, to próbuję - nie mam pojęcia co tak naprawdę powinno się w takiej sytuacji zrobić. Boję się że usunę przy okazji przez pomyłkę coś czego usuwać nie powinnam. Ale co mam robić? Lepiej to niż siedzieć z założonymi rękami i czekać że może kiedyś ktoś mi pomoże.

Po restarcie Windows jeszcze jakoś zipie po moich czysto intuicyjnych eksperymentach na nim, ale irytujące okienko ‘instalatora windows’ wciąż wyskakuje… doprowadzając mnie tym do furii! !!

Zapomniałam dodać że wczoraj usunęłam plik C:\Program Files\omniformat\NTService.exe ,czymkolwiek by on nie był, ale biorąc pod uwagę że potem odinstalowałam cały Omniformat to chyba nie ma najmniejszego znaczenia. Teraz to już chyba kompletna relacja. Tylko czas straciłam. Wracam do zamykania wyskakujących ‘instalatorów’.

Nadis

Ten program miałam w komplecie ze skanerem. Pewnie skaner, który sobie na stałe do komputera połączyłam, przy uruchamianiu systemu, samemu też uruchamiając przy tym swój program, czy jak się to tam zwie uruchamia ‘brakujący element’ - ale jak mu to wyperswadować? Gdzie zmienić te ustawienia. poza tym później też wielokrotnie się uruchamia. Nie wiem co z tym zrobić. Irytujące.

Kilka nowych szczegółów:

  • nie chodzi o Omniformat tylko o …OmniPage - tym razem moja wina! - przepraszam za tą nie drobną pomyłkę… ;

-po drugie instalowanie i odinstalowywanie nie przez 'dodaj/usuń tylko z płyty też nie pomaga;

  • na koniec dodam że przeskanowałam OTListIt2-em.

Dzisiaj (niedziela 3-go) zrobiłam eksperyment z “CCleaner-em” i “Wise Registry Cleaner 4-em” - nie pomogło…

Dodane 06.05.2009 (Śr) 23:29

Miałam jeszcze dużo perypetii z OmniPagem których tu nie będę opisywać.

Chciałam tylko poinformować że mój problem jest już nie aktualny. Rokko poinstruował mnie jak przywrócić mój komputer do normy. Działa teraz tak jak powinien i żadne okienka nigdy się samoistnie nie otwierają.