Problem z odinstalowaniem programu niewidoczna ikona


(NickBelane) #1

Witam

 

Chce odinstalować program, niestety aplikacja chyba nie jest dostosowana do rozdzielczości mojego netbooka. Po włącznie wyskakuje polecenie by kliknąć “Dalej” niestety ikona jest nie widoczna, próbowałem na różne sposoby klikając enter, spacje, otwierając aplikacje w różnych trybach poprzez właściwości czy też zmianę rozdzielczości. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać?

 

http://www.iv.pl/images/65823603959964467477.jpg

 


(Bogdan_G) #2

Spróbuj sposobem. Jest na DP program sizer do zmiany wielkości okien. Z linka bezpośredniego możesz pobrać wersję portable.

http://www.dobreprogramy.pl/Sizer,Program,Windows,39889.html

 

Zaznaczysz okienko i wybierzesz np rozmiar 640x480 - albo sam zdefiniujesz, byle na tyle okno się zmniejszyło, żeby przycisk Dalej, na dole się pokazał.

A już chciałem Ci poradzić triala total uninstall. Bo i on byłby najodpowiedniejszy. Chyba, że potrafisz posprzątać sam ukryte, chronione i rozszerzenia, czyli pozostałości po programie. Total uninstall wpierw i tak korzysta z deinstalatora programu, potem robi swoje, bardzo dokładnie.


(scripter1) #3

A może by tak zacząć od najprostszego - klawisza tabulatora (zwykle oznaczony napisem TAB).

Wciskając ten klawisz następuje przeskakiwanie między elementami aktywnymi w oknach takimi jak pola tekstowe przyciski itp.

 

Spróbuj naciskając klawisz TAB przeskoczyć do przycisku Dalej (może on nadal być ukryty poza widocznym obszarem) a potem zatwierdzić klawiszem Enter.


(NickBelane) #4

Program Sizer działa tylko na aktywnym oknie, jak zminimalizuje odinstalator nie jest on wyświetlany w Sizerze jako aktywne okno i nie da się użyć jego funkcji, a co do tabulatora to tak jak pisałem na początku nie działa.


(scripter1) #5

O tabulatorze wcześniej nie pisałeś ale ok.

 

Zacznijmy inaczej, co to jest za aplikacja którą chcesz odinstalować?

Jak dokładnie uruchamiasz deinstalację, próbowałeś przez panel sterowania?


(NickBelane) #6

Jest to aplikacja Orange od Internetu mobilnego, nie korzystam z niego więc jest mi zbędna i chciałbym ją odinstalować. Tak, próbowałem przez panel sterowania, ikonkę w menu start, ikonkę w folderze instalacyjnym, przez CClenera, a nawet w trybie awaryjnym… Chce się po prostu dowiedzieć czy istnieje program/sposób na uruchomienie aplikacji w mniejszym oknie coś w stylu programu Sizer jak już kolega wcześniej sugerował. 

:slight_smile:


(scripter1) #7

W tej kwestii to nie pomogę ale nie wydaje mi się aby ten program wymagał jakichś specjalnych zabiegów deinstalacyjnych, prawdopodobnie wystarczy usunąć jego folder z plikami, skróty z pulpitu i menu start oraz wpis na liście zainstalowanych programów.

 

Proponuję się zainteresować programem SoftOrganizer, przed instalacją jakiegoś programu odpalasz ten program i wybierasz opcję instalacji programu ze śledzeniem (lub klikasz na instalatorze prawym klawiszem i tam wybierasz taką opcję) i instalujesz program a on śledzi co dokładnie jest robione przez instalator.

Potem jak chcesz program odinstalować to znów odpalasz SoftOrganizera i wybierasz w nim z listy program do deinstalacji a on najpierw odpala deinstalator a po jego wyłączeniu sprawdza co zostało i usuwa.

To jeden z lepszych programów tego typu choć niestety płatny ale jest też darmowa wersja trial, czasem można też go dorwać za free na GOTD.

Program ma też własną bazę i potrafi oczyścić pozostałości po niektórych programach nawet jak nie śledził instalacji.

 

Mógłbyś zrobić coś takiego, zainstalować SoftOrganizer (trial powinien wystarczyć) i ponownie zainstalować oprogramowanie Orange w tym samym miejscu ale z opcją śledzenia przez ten program (wiem, to trochę robota na około) żeby wykrył co robi instalator.

Po tym odpalasz deinstalację programu z poziomu SoftOrganizera i wyłączasz deinstalator (bo i tak nie jesteś w stanie nic nim zrobić) a program już sam wykryje wszystko co zostało i usunie.


(NickBelane) #8

Chyba będę musiał to zrobić ręcznie, ale dzięki za polecenie tego programu, przyda mi się na pewno, niestety co do ponownej instalacji to też będzie problem, ponieważ dostałem tego netbooka w spadku, a płyty instalacyjnej w nim nie było. W każdym bądź razie dziękuje za pomoc. Pozdrawiam


(scripter1) #9

Mimo wszystko spróbuj deinstalacji poprzez ten program, może da radę usunąć wpisy (przynajmniej powinien być w stanie usunąc go z listy zainstalowanych a skróty i folder zawsze możesz sam skasować).

Akurat ten program od Orange raczej nie śmieci zbytnio w systemie.


(Bogdan_G) #10

Pobiera się na pulpit taki malutki program wise program uninstaller portable.  http://portable.info.pl/wise-program-uninstaller-portable/

 

Po wypakowaniu otwiera się folder i uruchamia z pliku exe. U góry jest kwadracik ustawień i wybiera się polski. Po zaznaczeniu zainstalowanego programu, klika się PPM i wybiera odinstaluj. Gdy znowu wyświetli się to wybrakowane okno, to wyiksuj i z powrotem wybierz z PPM - odinstaluj brutalnie. No i WPU odinstaluje bez tego wybrakowanego okna, a jak WPU poprosi o restart, to nie wyrazić zgody. Poczekać, wtedy WPU zacznie usuwać pozostałości. Potem przeczyścić ccleanerem.

Dobrze jest użyć wyszukiwarki i wpisać everywhere. Na XP to się wyszukuje szybko, a już na win 7, to dość uciążliwe, więc wystarczy pobrać taką wyszukiwarkę WiseJetSearch portable http://portable.info.pl/wise-jetsearch-portable/

 

W sekundę programik znajduje tysiące wyników, mały, stabilny, zawsze przydatny. Wpisujesz u góry everywhere i potem tylko zaznaczasz i usuwasz.