Problem z odinstalowaniem QuickTime Player

Witam!

Mam kolejny problem - tym razem z odinstalowaniem QuickTime Player. Kiedy próbuję ją odinstalować, pod sam koniec tego procesu pokazuje się komunikat “Krytyczny błąd podczas instalacji”. Próbowałam odinstalować go w trybie awaryjnym, ale tam z kolei pisze, że ta usługa nie jest dostępna w trybie awaryjnym. Dodam, że pozostałe programy instaluję i odinstalowuję bez problemu. A ten program muszę odinstalować, ponieważ przy uruchamianiu pojawia się błąd (typowy komunikat Windowsa, że nastąpiły problemy z tą aplikacją i zostanie zamknięta) a ja potrzebuję programu do odtwarzania plików .mov

Bardzo proszę o pomoc.

Ewa

Spróbuj użyć Revo Uninstaller

Jeśli nie możesz usunąć z panelu "Dodaj usuń Programy: spróbuj ręcznie:

  1. W C:\Program Files\ kasujesz katalog QuickTime

  2. Potem korzystasz z usługi Wyszukaj. Szukasz na partycji C: QuickTime i kasujesz wszystko.

  3. Korzystasz z usługi Uruchom i wpisujesz komendę " REGEDIT"

W ścieżce HKEY_LOCAL_MACHINE\Software szukasz i kasujesz "Apple Computer"

Zrobiłam najpierw wg propozycji popula , potem wg p19koz. Kiedy uruchomiłam aplikację Revo Uninstaller w środkowym procesie deinstalacji pojawiło się okienko, które znam z Dodaj/Usuń programy, dodatkowo informację o tym, że “nie można dokończyć instalacji” program ten potraktował jako skuteczną deinstalację i przystąpił do ostatniego procesu. Oczywiście po zakończeniu tego procesu program nadal był obecny.

Potem przystąpiłam do propozycji ręcznego usunięcia. Zrobiłam wszystko wg wskazówek p19koz. Potem uruchomiłam kompa od nowa. Ściągnęłam z DP QuickTime Player, ale pojawił się komunikat, że mam już nowszą wersję, dlatego nie można kontynuować instalacji. Pomyślałam, że ściągnęłam jakąś starszą wersję, ale po ściągnięciu ze strony apple najnowszej wersji był ten sam komunikat.

Tak więc okazało się, że nadal mam na kompie QuickTime Player, mimo że go usunęłam (wg wskazówek).

Czy jest jeszcze jakiś sposób?

Wejdz : x:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Apple Computer , otwórz Installer Cache ,QuickTime powinien mieć podaną wersję , powinnien w nim być plik instalacyjny

Być może zabrzmi to dziwnie, ale nie mam czegoś takiego jak “Dane aplikacji”. Przeszukałam nawet opcją “Szukaj”.

Na zrzucie, który dołączam, zresztą widać. A system mam XP HE.

post-51912-13856533961118_thumb.jpg

Aby Dane Aplikacji były widoczne musisz włączyć pokazywanie ukrytych folderów.

Mój Komputer >> Narzędzia >> Opcje folderów >> Widok >> Pokaż ukryte pliki i foldery

syaoranv , dziękuję za nakierowanie :wink:

Co powinnam zrobić z tym plikiem instalacyjnym? Przy kliknięciu na niego pojawił mi się komunikat, który widoczny jest na zrzucie, który dołączam. To ten sam komunikat, który pojawia się przy próbie ponownej instalacji QT Player. Ten plik który widać na zrzucie to: QuickTime 7.4.1.14.

A może jest jakiś inny program, który będzie mi odtwarzał pliki .mov bez konieczności instalacji QT?

post-51912-138565339617_thumb.jpg

Zainstaluj QuickTime Alternative 2.4.0 :

http://www.programs.pl/program,185.html

Problem z moją metodą u Ciebie wynika z niedomówienia.

Otóż pisząc:

nie wziąłem pod uwagę tego, że nie masz zaznaczonej opcji “Pokaż ukryte foldery” (pisząc nie wszystko można przewidzieć :slight_smile: )

skutkuje to tym, że nie wszystkie katalogi znalazłaś i wykasowałaś, co dalej daje to iż system widzi “nowszą” wersje.

Wystarczy w ustawieniach ustawić aby były widoczne “ukryte foldery” potem tak jak napisałem i można bez przeszkód

instalować QuickTime Player

ale lepiej zainstalować to i *.mov oglądać w dowolnym player’ze

Niestety nie podziałało. Po sformatowaniu komputera (i tak musiałam to zrobić -> dodawałam RAM), wszystko zaczęło działać - zarówno aktualizacje jak i QT. Niemniej dziękuję za pomoc :slight_smile: