Problem z odinstalowaniem Visty

(Marwan89) #1

Mam problem.. chcialem odinstalowac Viste i zainstalowac XP majac jedna partycje, jednak gdzies wyczytalem ze potrzebuje do tego drugiej partycji.. to tez ja utworzylem i aktywowalem.. nastepnie zresetowalem komputer i mam wyskakuje mi komunikat brak bootmgr? czy wie ktos moze jak naprawic ten blad? prosze pilne..

i jeszcze jedno jak dostac sie do wiersza polecen podczas uruchomiania sie komputera??

Jesli po utworzeniu dyskietki startowej w wierszu polecen wpisze formatowanie obu dyskow to czy sformatuje je bezproblemu calosc i bede mogl juz spokojnie przystapic do instalacji Xp tak jak na pustym dysku?

(Carlsbergxxx) #2

Osobiście nie bawiłem się Vistą, ale nielogiczne dla mnie jest robienie partycji tylko po to, żeby odinstalować system. Może chodzi o to, żeby przenieść ważne dane na tą drugą partycję? Ogólnie to weź jakieś narzędzie do partycjonowania dysku (np. "gparted", dostępny na vortalu), wypal na płycie, odpal komputer z tej płytki, pousuwaj partycje i utwórz nowe, a potem je sformatuj. Później odpal płytę instalacyjną XP i po problemie.

(squeet) #3

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif