Problem z odinstalowaniem Visty

Mam problem… chcialem odinstalowac Viste i zainstalowac XP majac jedna partycje, jednak gdzies wyczytalem ze potrzebuje do tego drugiej partycji… to tez ja utworzylem i aktywowalem… nastepnie zresetowalem komputer i mam wyskakuje mi komunikat brak bootmgr? czy wie ktos moze jak naprawic ten blad? prosze pilne…

i jeszcze jedno jak dostac sie do wiersza polecen podczas uruchomiania sie komputera??

Jesli po utworzeniu dyskietki startowej w wierszu polecen wpisze formatowanie obu dyskow to czy sformatuje je bezproblemu calosc i bede mogl juz spokojnie przystapic do instalacji Xp tak jak na pustym dysku?

Osobiście nie bawiłem się Vistą, ale nielogiczne dla mnie jest robienie partycji tylko po to, żeby odinstalować system. Może chodzi o to, żeby przenieść ważne dane na tą drugą partycję? Ogólnie to weź jakieś narzędzie do partycjonowania dysku (np. “gparted”, dostępny na vortalu), wypal na płycie, odpal komputer z tej płytki, pousuwaj partycje i utwórz nowe, a potem je sformatuj. Później odpal płytę instalacyjną XP i po problemie.

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif