Problem z odległością anteny od komputera

(Niemiecp) #1

Witam! Mam taki problem, kolega udostępnił mi internet drogą radiową i chce kupić antenę paraboliczną bo spokojnie na niej złapię zasięg ale problem polega na tym, że miejsce w którym musi znaleźć się antena jest oddalone od komputera o około 25 - 30 metrów, a jak się dowiedziałem ostatnio na tak długim kablu taka antena nie będzie działać, czy to na pewno jest prawda? Jak można by wiedzieć jeszcze to do ilu metrów długości kabla będzie działać taka antena prawidłowo?

Inne pytanie to takie jak rozwiązać ten problem? Czy można np od tej anteny zamontować kabel powiedzmy długości 10 metrów i na jego końcu dać urządzenie np access point, lub router? Jeśli jest taka możliwość i to by rozwiązało mój problem to nie wiem co kupić? Jakie urządzenie będzie lepsze i dlaczego?

Jak coś nie jasno opisałem to proszę pytać postaram się dokładniej to opisać. Z góry dzięki za rady.

(Marius142) #2

Jeżeli chodzi o kabel to optymalną długością kabla jest 10-15metrów,czym krótszy tym lepiej.Jeżeli chodzi o sam router to możesz kupić np.taki http://www.allegro.pl/item838848187_sal ... 1g_wa.html .Wystarczy w routerze wykręcić antenę i podłączyć parabole.

(Niemiecp) #3

Wnioskuje z wypowiedzi, że lepszym rozwiązaniem będzie jednak router a nie access point?

Jak już kupie ten router i podepnę do niego antenę to jak odebrać sygnał na komputerze? Muszę mieć jeszcze chyba kartę sieciową bezprzewodową rozumie? Z internetu chce korzystać na komputerze stacjonarnym dodam. A czy od routera mogę ten internet odbierać podpinając do niego zwykły kabel sieciowy (skrętke)?

(Marius142) #4

Tak,połączysz się zwykłym kablem sieciowym RJ45.I jeszcze jedno nie kupuj paraboli kup zwykło antenę panelowo.Paraboliczna jest za mocna na tak małą odległość.

(Niemiecp) #5

Sygnał który muszę odebrać jest nadawany z odległości około 1 km przy nie całkiem dobrej widoczności więc zła taka antena chyba nie będzie?

(Marius142) #6

To parabola jest odpowiednia,chociaż dobry panel by tez wystarczył.

(Niemiecp) #7

Ok, a co do routera to musi być taki jak w linku zamieszczonym wyżej? Nie znam się też na tym i nie wiem czym się tu kierować przy wyborze dla tej sytuacji?

(Marius142) #8

Lepiej tak gdyż ma on możliwość konfiguracji Wireless ISP,a i jest to dobry router za rozsądną cenę.Sam go posiadam.

(Niemiecp) #9

Czy taki router do opisanego przypadku był by dobry?

http://www.allegro.pl/item853997190_tp_link_router_wifi_adsl_td_w8901g_neostrada_netia.html