Problem z odnowieniem subskrypcji Norton Antivirus

(sobewa) #1

System XP. Mam problem z odnowieniem subskrypcji programu Norton Antivirus. Otóż program został zakupiony w sierpniu 2007 r. w wersji dla 3 użytkowników. Na dwóch komputerach program zainstalowałam tuż po jego zakupie, i wszystko działa jak należy. Na trzecim termin działania dotyczczas zainstalowanego Nortona upływa 04.01.2008 r. czyli jutro. Postanowiłam więc zainstalować ostatni pakiet, który powinien działać do 13.08.2008 r. I tu spotkała mnie niemiła niespodzianka. Oto co zrobiłam:

włożyłam płytę i zainstalowałam nie usuwając tego programu, który już był – bez efektu, nie zmieniła się liczba dni ważności programu, nie było też możliwości wpisania nowego klucza,

odinstalowałam program i ponownie zainstalowałam – efekt jak wyżej,

ściągnęłam program Removal Norton Tool (chyba jakoś tak się nazywa), odinstalowałam Nortona, odpaliłam Removal, który wyczyścił to co ewentualnie mogło pozostać po Nortonie, restart, znowu włożyłam płytę i zainstalowałam i znowu to samo, zainstalował się z dotychczasowym kluczem i liczbą dni pozostałych do wygaśnięcia ważności – 1.

Sprawdzałam już nawet czy wkładam właściwą płytę. Instalowałam i wdrażałam wiele programów bardzo różnych, nigdy nie miałam żadnych problemów.

Próbowałam uzyskać pomoc na stronie producenta, ale żeby odnowić subskrypcję trzeba program kupić w ich sklepie internetowym a ja już go mam. Nie ma opcji dla tych, którzy program nabyli gdzie indziej. Próbowałam również skontaktować się telefonicznie ale jedyny numer jaki miałam jest nieaktualny.

Mam trzy pytania:

1.Co robię źle, lub w jaki inny sposób zainstalować ten program?

2.Czy może istnieć taka ewentualność, że program na wszystkich komputerach należy zainstalować w jakimś określonym czasie a nie tak jak ja prawie po 5 miesiącach od daty pierwszych dwóch instalacji, chociaż z drugiej strony wydaje mi się to bez sensu, bo nikt nie może mi narzucać, kiedy zainstaluję sobie program, za który zapłaciłam.

3.Jeżli ktoś ma aktualny numer telefonu do firmy Symantec, bardzo proszę o podanie.

Z góry serdecznie dziękuję za każdą okazaną pomoc. Pozdrawiam

(Fokusmick) #2

http://www.symantec.com/pl/pl/norton/support/index.jsp