Problem z odpalaniem gier

(system) #1

mam taki problem zadne z gier w 3d mi nie chodza np. the elder scroll obvilion, heroes 5, sillent hill 4 itp. powiem ze mam karte radeon x 700 zainstalowalem od razu oficjalne sterowniki ati dla visty i nic:(chcialem tez nowego directX ale on ma nowego wiec nawet go nie zainstlowalm...ma ktos tez taki problem??a i jak zainstlowalem gg v 7.5 bo po skonczeniu instalacji dziala normalnie ale po resecie nie miala:(wyskakuje jaki blad i lipa...a moje pierwsze wrazenie jak zainstalowalem windowsa Viste bylo niezle:)podoba mi sie ale mysle ze Bill Gates duzoooo sciagnal z linuxow np. z Mandrivy jest sporo...czyzby byl zazdrosny ze jego Windowsy byly malo kolorowe??:slight_smile: :stuck_out_tongue: hehe pozdro

(Asterisk) #2

Proszę zmienić temat na konkretny

(Szymszejdi) #3

Co to znaczy nie chodzą?? Jakiś błąd wyskakuje czy co?

Mi gry się odpalają ale mam max 3FPS nawet w najprostszych grach, mam zainstalowane stery ATI do Visty

(Mat_) #4

To jest jeszcze Windows w fazie testów i nie ma wsparcia ze strony innych producentów niż Microsoft i jego koledzy. To że jakieś gry czy programy (z poza grupy wyżej wymienionej) chodzą na Viście to nazywa się szczęściem a nie standardem jak ma to miejsce w XP.

Nie wiem czy cokolwiek zdziałasz z tymi grami, ale sterowniki inne iż od M$ mogą spowodować więcej problemów niż dają pożytku. Ja tak ubiłem obraz w Viście po zainstalowaniu przeznaczonych dla niej sterów od nVidii.

Moge Cię pocieszyć, że gg 7 (nie 7.5 beta) chodzi prawie bezproblemowo. :wink:

PS. Bill po doświadczeniach z 98/2k zapewne odkrył, że liczy się nie tylko funkcjonalność ale i ładna oprawa co przyciąga rzesze klientów 8)

(system) #5

czyli pewnie jak na razie w najbliższym czasie sie to nie zmieni:(a szkoda bo byłbym skory zostać przy tym systemie na dłużej...ale powiem dla ciekawości ze heroes of might and magic 4 chodzi mi miodzio:)tak samo jak na XP czyli bez zacięć, błędów itp.

(bartus2003) #6

Powiem tak, gg 7.5 tezpo restarcie mi nie dziala, ale gg 7.1 dziala za kzdym razem normalnie, zarowno gra warhammer 40000 dawn of war jak i counter strike dzialają na 16bitach kolorow a gra half life 2 dziala na normalnych kolorach, mam radeona 9550 sciagnalem najnowsze stery do visty RC1 no i tak chodzi jedna gra a tak druga, wiec poweim wam czarna magia :smiley: :))

(system) #7

a może wypowiecie się na temat swojego doświadczenia z grami na windowsa vista?ja odpalilem bez problemu heroes of might and magic 4:D:Da wy?

(bartus2003) #8

a ja odpalilem wszystkie gry jakie chialem: flatout 2, HoMaM 5pl, wszystkie csy, wszystkie half life, warhammer 4000 dawn of war.

ale nie wiem czy to dobre podforum do rozmawiania o grach..

(Asterisk) #9

A powinienes to wiedzieć.

Bo nie było, ale już jest.

(bartus2003) #10

jasne ze tak temat dotyczy owszem w wiekszosci gier, ale to temat o VIŚCIE...