Problem z odpalaniem komputera (Bios)

Witam. Kupiłem nowy komputer i mam pewien problem.

Wgrałem Windows Viste, wszystko w porządku, zaktualiziowałem prawie wszystko i tp. leczmam pewien problem.

Za każdym razemgdy wlączam komputer podczas wczytywania windowsa/biosa pokazje mi czarny ekran i na samej górze po prawej miga “_”

Przez 5 min. cialge to samo, żeby to naprawiać muszę zresetować komputer, podczas właczania odpalic biosa (kliknąć DEL) i na dole mam Bootmenu. Klikam na to i mam 2 do wyboru :

  1. A0S0 ASUS DRW-24B3ST

  2. AS01 SAMSUNG HD502HJ

Gdy wybieram pierwszy, to jest ten błąd (migające _ )

Gdy wybieram drugi, wszystko wporządku, odpala windowsa i tp.

Moj sprzet :

Windows Vista x64 (oryginalna)

Asus Sabertooth P67 Rev 3.0

Corsair DDR3 8gb(2x4gb)

Intel Core i5-2500k

Thermaltake contac 29BP

Zasilacz OCZ ModXstream-Proo (500W)

geforce GTS 450

Samsung 500gb Sata2 (HD502HJ)

Zdjęcia z biosa :

http://oi39.tinypic.com/jl06tc.jpg

http://oi41.tinypic.com/2qly2wo.jpg

PS : Jeżeli zły dział to proszę oprzeniesienie.

Musisz zmienić bootowanie w BOOSie.

Ustaw dysk twardy jako pierwsze urządzenie rozruchowe.

Dobrze, tylko ja się na tym kompletnie nie znam, Dlatego proszę mi opisać jak dla dziecka po kolei jak ustawic dysk twardy jako pierwsze urządzenie rozruchowe.

PS : Od razu zapytam o coś.

http://www.esc.pl/images/obudowy/Aeroco … ed-big.jpg

Obudowa którą mam posiada na górze (obok przycisku włącznika i resetu) 2 wejścia USB oraz 2 wejścia (słuchawki i mikrofon)

Gdy podłączam na górze komputera słuchawki, to w ogóle mi nie pokazuje że cokolwiek zostało podłączone i w słuchawkach nic nie słychać. Lecz gdy podłącze z tyłu komputera, to wszystko cacy.

Gdy jesteś w BIOSie, wchodzisz w Advanced BIOS Features (czy coś takiego), a następnie First Boot Device. Z listy wybierasz Hard Disk.

Oczywiście dotyczy to Awarda, jednak w innych BIOSach procedura wygląda podobnie.

Prawdopodobnie wejście na słuchawki nie jest podłączone do płyty głównej. Możesz sam podłączyć.

Dziękuje wszystkim za pomoc.

W moim “nowoczesnym” biose musiałem wejśc w osobną grupę BOOT i tam zmienić z #1 na #2 i z #2 na #1.

Teraz wszystko działa :slight_smile:

Co do słuchawek i mikrofonu w górnej części obudowy, to zaraz otworze kompa i sprawdzę co i jak (gdy to zrobię edytuje ten post)

Edit : patrzyleem, od gory idą tylko takie jagby srebrne kable, którę są podłączone do płyty głównej, więc czego może być jeszcze wina?jakos gdzies umożliwić w kompie możliwość odbierania kabli z górnej częsci? co robić

Jeśli chodzi o słuchawki/mikrofon, to prawdopodobnie ustawisz to, we właściwościach karty dźwiękowej.

Dość dziwną rzecz zobaczyłem.

Gdy wcisne na maxa kabel ze słuchawek do górnej częsci obudowy to nie pokazuje że podłączono. Lecz gdy wyjme o 5% (nie do końca wciśnięte) to znajduje i słychać dzwięk, ale tylko niektóre rzeczy. Np. w piosence słychać niektóre bity, ale jakieś inne w tle które powinny być kompletnie nic (jak podlączam do tyłu to słychać).

Z mikrofonem podobnie, ale żeby działało musze trzymać O_o Co myślicie, coś w Windowsie, źle podłączone ?

A kabel lub wtyk od słuchawek nie jest uszkodzony?

Spróbuj z innymi słuchawkami/głośnikami. Kabelek wewnątrz obudowy odpowiednio dociśnięty?

Jaki jest stan tego wejścia?