Problem z odpalaniem komputera (Bios)

(Kruko12) #1

Witam. Kupiłem nowy komputer i mam pewien problem.

Wgrałem Windows Viste, wszystko w porządku, zaktualiziowałem prawie wszystko i tp. leczmam pewien problem.

Za każdym razemgdy wlączam komputer podczas wczytywania windowsa/biosa pokazje mi czarny ekran i na samej górze po prawej miga "_"

Przez 5 min. cialge to samo, żeby to naprawiać muszę zresetować komputer, podczas właczania odpalic biosa (kliknąć DEL) i na dole mam Bootmenu. Klikam na to i mam 2 do wyboru :

1. A0S0 ASUS DRW-24B3ST

2. AS01 SAMSUNG HD502HJ

Gdy wybieram pierwszy, to jest ten błąd (migające _ )

Gdy wybieram drugi, wszystko wporządku, odpala windowsa i tp.

Moj sprzet :

Windows Vista x64 (oryginalna)

Asus Sabertooth P67 Rev 3.0

Corsair DDR3 8gb(2x4gb)

Intel Core i5-2500k

Thermaltake contac 29BP

Zasilacz OCZ ModXstream-Proo (500W)

geforce GTS 450

Samsung 500gb Sata2 (HD502HJ)

Zdjęcia z biosa :

PS : Jeżeli zły dział to proszę oprzeniesienie.

(Mar Sikorski) #2

Musisz zmienić bootowanie w BOOSie.

Ustaw dysk twardy jako pierwsze urządzenie rozruchowe.

(Kruko12) #3

Dobrze, tylko ja się na tym kompletnie nie znam, Dlatego proszę mi opisać jak dla dziecka po kolei jak ustawic dysk twardy jako pierwsze urządzenie rozruchowe.

PS : Od razu zapytam o coś.

http://www.esc.pl/images/obudowy/Aeroco ... ed-big.jpg

Obudowa którą mam posiada na górze (obok przycisku włącznika i resetu) 2 wejścia USB oraz 2 wejścia (słuchawki i mikrofon)

Gdy podłączam na górze komputera słuchawki, to w ogóle mi nie pokazuje że cokolwiek zostało podłączone i w słuchawkach nic nie słychać. Lecz gdy podłącze z tyłu komputera, to wszystko cacy.

(Mar Sikorski) #4

Gdy jesteś w BIOSie, wchodzisz w Advanced BIOS Features (czy coś takiego), a następnie First Boot Device. Z listy wybierasz Hard Disk.

Oczywiście dotyczy to Awarda, jednak w innych BIOSach procedura wygląda podobnie.

(Qba Lukaszczyk) #5

Prawdopodobnie wejście na słuchawki nie jest podłączone do płyty głównej. Możesz sam podłączyć.

(Kruko12) #6

Dziękuje wszystkim za pomoc.

W moim "nowoczesnym" biose musiałem wejśc w osobną grupę BOOT i tam zmienić z #1 na #2 i z #2 na #1.

Teraz wszystko działa :slight_smile:

Co do słuchawek i mikrofonu w górnej części obudowy, to zaraz otworze kompa i sprawdzę co i jak (gdy to zrobię edytuje ten post)

Edit : patrzyleem, od gory idą tylko takie jagby srebrne kable, którę są podłączone do płyty głównej, więc czego może być jeszcze wina?jakos gdzies umożliwić w kompie możliwość odbierania kabli z górnej częsci? co robić

(reos) #7

Jeśli chodzi o słuchawki/mikrofon, to prawdopodobnie ustawisz to, we właściwościach karty dźwiękowej.

(Kruko12) #8

Dość dziwną rzecz zobaczyłem.

Gdy wcisne na maxa kabel ze słuchawek do górnej częsci obudowy to nie pokazuje że podłączono. Lecz gdy wyjme o 5% (nie do końca wciśnięte) to znajduje i słychać dzwięk, ale tylko niektóre rzeczy. Np. w piosence słychać niektóre bity, ale jakieś inne w tle które powinny być kompletnie nic (jak podlączam do tyłu to słychać).

Z mikrofonem podobnie, ale żeby działało musze trzymać O_o Co myślicie, coś w Windowsie, źle podłączone ?

(Archimond55) #9

A kabel lub wtyk od słuchawek nie jest uszkodzony?

(Qba Lukaszczyk) #10

Spróbuj z innymi słuchawkami/głośnikami. Kabelek wewnątrz obudowy odpowiednio dociśnięty?

Jaki jest stan tego wejścia?