Problem z odpaleniem Gadu Gadu/AQQ

Razem z przesiadką na Windows 7 otrzymałem ciągle problemy z komunikatorami. Zainstalowałem najpierw nowe GG ale się nie odpalało.

Przesiadłem się więc AQQ. Przez jakiś miesiąc czy dwa było w porządku, Pewnego dnia pojawił się komunikat “Sprawdź ustawienia konta. Serwer odrzucił twoje hasło lub nazwę użytkownika”. AQQ się odpala ale jakby w trybie offline bo nie otrzymuję żadnych wiadomości. Grzebałem za tym po necie. Przeinstalowałem program, patrzyłem w ustawieniach i na stronie AQQ ale nie znalazłem rozwiązania.

Zaznaczę, że było to jeszcze w chwili gdy program był darmowy.

Wczoraj po dłuższym czasie postanowiłem zainstalować stare gadu mianowicie 6.1 i wszystko niby fajnie dopóki nie dostałem pierwszej wiadomości.

Gadu zażądało aktualizacji by odczytać treść. Gdy to zrobiłem a raczej zainstalowałem nową wersję wywalając starą powrócił pierwotny problem.

Program niby się odpala, pojawia na pasku zadań ale nigdzie nie ma jego okienka. Po uruchomieniu menedżera zadań nie widnieje również wśród uruchomionych zadań.

 

P.S. chaty też mi się nie odpalają mimo, że mam wtyczki, javę i np normalnie korzystam z gierek flasz. Któregoś razu odwiedził mnie kumpel co się bardziej zna na tych sprawach i rozwiązał problem. Po którejś aktualizacji systemu czy też czyszczeniu ze śmieci wszystko jednak powróciło do pierwotnej formy.

Nie zapeszając chociaż skype i TS działają normalnie :?

Jeżeli admin lub system nie blokuje Ci portów (powód nie odpalania czatów) to spróbuj wyłaczyć firewall (jeśli masz), antywirus, zaporę windows itp.

Alternatywnie sprawdź innego klienta, np. WTW.

 

Ale skoro kumpel dał radę, to może czas się znowu zobaczyć? :wink:

Kumpla namawiam, ostatnio mieliśmy się spotkać ale nie wyszło. Ja pracuję na inną zmianę on na inną i marudzi, że jak będzie mieć wolny dzień to wtedy :stuck_out_tongue_winking_eye:

 

Istotnie on coś kombinował z antywirusem czy zaporą chyba…

 

A jak sprawdzić czy coś mi tych portów nie blokuje? Spróbowałbym sam wtedy…

W zależności co tam masz zainstalowane (firewall, AV, zapora windows itd) albo grzebiesz w ich ustawieniach, albo po kolei wyłączasz te programy / usługi i sprawdzasz czy to pomoże.