Problem z odpaleniem kompa

Witam. Mam dziwny problem, ponieważ mój komp dobrze chodził przez około 5 lat, w tym czasie była wymiana zasilacza i płyty głównej.Ostatnio pojawiły się problemy z rozruchem. Naciskałem przycisk POWER wiatraki ruszały, lecz na monitorze nic się nie pojawiało. Wtedy wyjmowałem bateryjkę z płyty głównej na jakieś 10 sek. i po ponownym naciśnięciu POWER-a komp ruszał normalnie w biosie dawałem>> load optimize defaults i wszystko chodziło jak przedtem. Dzisiaj ponownie naciskam POWER wiatraki ruszają, głośniczek nie piszczy, wyjmuję bateryjkę jak zwykle komp dalej nie rusza :frowning: . Włożyłem inną bateryjkę dalej nic. Odczekałem chwilę komp ruszył. Jest to dziwny problem i nie wiem co to może być.

Z programu Everest Ultimate podaj odczyt z czujników (w programie komputer->czujnik).

Podaj odczyt napięć z Biosu.

Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz PC Health Status (czasami jest Hardware Monitor), wejdź i spisz napięcia +3.3V, +5V oraz +12V. Z Biosu wychodzisz klawiszem ESC.

Czy na płycie głównej nie ma spuchniętych kondensatorów?

kondensatorów spuchniętych nie znalazłem a napięcia z biosu i everesta jutro podam to będziemy dalej walczyć.

teraz komp w ogóle nie odpala, pożyczę zasilacz i spróbuje, wtedy odpalić.