Problem z odpaleniem kompa!

Witam mam problem otóż: Kiedy naciskam guzik zasilania wszystko jest ok komputer niby się włancza normalnie ale ekran monitora jest czarny a na wyświetlaczu segmentowym jest napis “F2” i nic dalej się nie dzieje :cry: dodam jeszcze że monitor i wszystkie urządzenia są prawidłowo podłączone.

Bardzo proszę o pomoc ![-o<

Pozdrawiam.

Otwórz książke do płyty gł i poczytaj co to za błąd (F2) chyba że zaraz zjawi się na forum jasnowidz i odgadnie model twojej płyty gł. to i pomoże.

Skoro widzimy cię już w 41 postach to powinieneś wiedzieć że aby uzyskać pomoc należy podać przede wszystkim konfigurację sprzętu.

A tak to pozostaje wizyta u wróżki

polarowicz wciskaj F8 i uruchom w trybie awaryjnym. Zobaczymy czy zaskoczy.

Piszczy może???

Wielkie sorry racja płyta to : Epox 8RDA3I-Pro

link do instrukcji :http://www.epox.nl/downloads/manuals/?obj_product_id=279

Pozdrawiam i sorry za moją bezmysilność

P.S niestety mimo tego że znam angielski nie zrozumiałem tłumaczenia tego błędu, bardzo proszę o wytłumaczenie z góry ogromne dzięki.

Złączono Posta : 26.10.2006 (Czw) 18:38

Piszczyć nie piszczy bo to nowoczesna płyta, w starych piszczało :cry: F8 wciskać sobie mogę i nic bo komp do tego momętu nie dochodzi aby można było cokolwiek wciskać.

Pozdrawiam

:lol: Chodziło raczej o pc speakera

I nowe piszcza. Pierwsze co robisz to otwierasz obudowe i dociskasz wszystkie elementy.

cytat z http://pl.wikipedia.org/wiki/POST

W tej instrukcji co podałeś link pisze jak wół: Problem wynika z:

  1. źle włożonej kości biosu (raczej odpada)

  2. Uszkodzonego biosu (możliwe - ale sprawdzić można tylko przez ponowne zaprogramowanie biosu programatorem)

  3. Problem z płytą główną (niestety to najbardziej prawdopodobne)

  4. Źle zainstalowana karta w slocie PCI (łatwo sprawdzić - wyjmij wszystkie jeśli masz)

Płyta będzie piszczeć, jeśli masz podpięty PC Speaker - ale nie dotyczy to wszystkich błędów, a jedynie jeśli uszkodzona jest pamięć, karta graficzna nie wykrywa sygnału z monitora lub ewentualnie temperatura (inne piski występują tak rzadko, że można pominąć).

Krok pierwszy: wyciągnij karty PCI, jak nie pomoże to krok następny

Krok drugi: odłącz zasilanie i kable od napędów i HDD

Krok trzeci: wyciągnij kartę graficzną (jeśli po włączeniu kompa piszczy to karta jest sprawna)

Krok czwarty: wyciągnij pamięć (jeśli piszczy to pamięć jest sprawna, a prawdopodobnie uszkodzona płyta/bios)

Krok piąty: zaprogramuj od nowa bios (oczywiście w serwisie, no chyba że masz programator :smiley: )

Krok szósty: rozejrzyj się za nową płytą.

polarowicz nie chodziło mi o wszystkie, a o to ze jednak jest info. O to mi chodziło

Dzięki za pomoc niestety coś jest nie tak z płytką :cry: no ale mówi się trudno w poniedziałek podjadę do serwisu.

pozdrawiam

Raczej nie zaskoczy gdzie BIOS już sypie błedem.

zrób tak:

:arrow: odłącz sasilacz od Mobo

:arrow: odłącz wszystkie taśmy z HDD z CDROM i Flopy

:arrow: podłącz do każdego sprzętu zasialnie

:arrow: w gnieżdzie ATX podłącz kablem dwa wyścia: siwy z zielonym

:arrow: zasilacz podłacz do sieci energetycznej

Ma to za zadanie sprawdzenie zasilacza czy uciągnie sprzęt i jakie bedzie jego zachowanie :wink:

Też dzięki za pomoc mój tagan utrzymuje dobrze sprzęcik, a płytę w serwisie

mi za 15 zł naprawili, mówili że jakiś wirus do biosu się dostał i to była przyczyna

Pozdrawiam

nie istnieje nic takiego jak wirus w BIOS’ie , zostałeś oszukany :!: :!: :!:

A to je*an.e c…*.e no ale cóż trudno :evil: najważniejsze że zrobili tak że działa

Pozdrawiam.

Jak to nie istnieje, bajki opowiadasz, i kolegę w błąd wprowadzasz. Przypomnij sobie chociażby Czarnobyla - jak szkodnik jeden płyt napsuł swego czasu i tylko ponowne programowanie biosu pomagało.

A swoją drogą 15 zł to jak darmo, u mnie w firmie pięć dych wołamy za taką usługą - programator kosztował ponad 2 tysiące (ale się już zwrócił :lol: )

Ładnie tak ludzi naciągać :stuck_out_tongue: rzeczywiście mało zapłaciłem może dlatego że to duża sieć komputerowa więc jest taniej.

A Ty De Niro ludzi w błąd nie wprowadzaj bo przez Ciebie niepotrzebnie naklnołem na ludzi którzy wzieli tylko 15 zł :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam

czarnobyl jest wirusem który jest zapisany na dysku, a ze miał to do siebie ze podkrecał CPU to inna bajka

A może wirus w BIOS’ie mieści się w pozycji Advenced Chipset Festures :x

Dobra nie kłócimy się najważniejsze że płyta mi działa, mało zapłaciłem i nie muszę wiedzieć jak oni to zrobili.

Pozdrawiam