Problem z odpaleniem komputera

(Sznuri 86) #1

Siem. Dla mojego kumpla padł komputer. Objawy są takie że nie może go w ogóle włączyć. Tak jak by padł zasilacz bo nawet myszka mu się nie świeci ale zasilacz jest dobry bo podłączaliśmy drógi. Co może być przyczyną??

(Marcin E Pc) #2

Podłanczaliście 2gi dobr, czy ten sprawdzaliście? To może być np. płyta główna.

(Sznuri 86) #3

Podłączaliśmy inny. I jak to płytato do wymiany czy da się jakoś ją zrobić??

(Wmgeladze) #4

Wypada się zdecydować ŁĄCZYĆ czy ŁANCZYĆ !

(Marcin E Pc) #5

Jak podłączaliście inny to ja bym stawiał właśnie na płytę. Chyba że podłączyliście 2gi, i był też zepsuty, bo tak się też mogło zdarzyć. A że tak spytam, prztrzyliście czy w gniazdku jest prąd? A jak to płyta to zoleży czy to jakieś poważna usterka, wyciągnijcie płytę, pooglądajcie ją dokładnie, popatrzcie na kondensatory. A jeżeli jakaś poważniejsza usterka to nawa płyta.

(Sznuri 86) #6

WitMgAr chcesz mi pomóc czy wytykać ortografy??

(Sznuri 86) #7

Ten drugi na pewno jest dobry. Bo to było tak że był włączony i nagle wszystko zgasło i już nie odpalił :frowning: Kondensatory też wyglądają dobrze. Więc płyta pójdzie do kosza :frowning:

(Marcin E Pc) #8

WitMgAr poprostu zwraca uwagę na błędy, do tego nabija sobie posty. Ale to tylko moje zdanie, oczywiście dobrze że zwraca na to uwagę. A płyta najwidoczniej do kosza. Moim zdaniem to włąśnie jej wina. I jeszcze jak piszesz że chodził i zgasł to tym bardziej. Ale wyciąg jeszcze pamięć ram, ale wątpię aby to coś dało.

Pozdrawiam

(Cosik Ktosik) #9

Podmień jeszcze kabelki od przycisku włączającego z resetem i spróbuj włączyć komputer przyciskiem Reset.

(Marcin E Pc) #10

Tez o tym myślałem, myślałem o zwarciu zworek. Ale jak wyłączył się sam z siebie, podczas działania to chyba raczej nie to.

(Sznuri 86) #11

Sorki za zwłoke sprawdziliśmy wszystko i nic. Płyta już w koszu:( Ale kupi się nową:slight_smile: Dziekuje wszystkim za pomoc:)