Problem z odpaleniem nowej plyty glownej ECS

witam,

zakupilem sobie nowa plyte glowna wraz z procesorem, dokladnie ta:

http://allegro.pl/item194577301_ecs_nfo … _wawa.html

zamontowalem wszystko tak jak byc powinno podpialem panel przedni z kompa

gdy probowalem odpalic kompa na starym windowsie XP komputer dochodzil do momentu logowania sie do systemu i resetowal kazdorazowo

sformatowalem partycje z windowsem i podczas proby instalacji jakiegokolwiek systemu: Win98, XP, Ubuntu komputer wyswietla mi jakies bledy i nie moge nic zrobic. Na dodatek zauwazylem ze na obudowie dioda od dysku twardego dziala prawidlowo, natomiast dioda “power led” swieci bardfzo slabo, tak jakby nie miala wymaganego napiecia…

Nie wiem co mam robic, bo ja plyta glowna jest uszkodzona to musze ja odeslac ale skoro sie wlacza i ‘prawie’ wszystko w niej dziala to moze jest cos z samym biosem albo podlaczeniem

Konfiguracja to: Athlon64 3000+ Venice, ECS nForce3-A, 2*256 DDR400, Radeon 9600 pro, Zasilacz 450 Watt

bardzo prosze o pomoc … :frowning:

być może problem tkwi w bardzo słabym zasilaczu, jaki masz model - ile amperów jest na linii +12V ?? informacja ta podana jest na nalepce zasilacza ;-). i czy podłączyłeś 4pinowe zasilanie do płyty (+12V) ?? na płycie jest 20pin zasilanie czy 24pin (zapewne 24, w związku z czym czy twój zasilacz dysponuje taką wtyczką 24pin czy podłączyłeś np tylko 20pin - niezależnie od tego 4pin dalej aktualne) ??

no bartona 2500@3200 ciagnal bez problemu

taj plyta posiada 20+4 pin i wszystkie sa podpiete

ponawiam pytanie ??

+12 - 16A

+5 - 35A

troszkę mało, podepnij inny zasilacz (np. porzyczony od kolegi) sprzęt kręcony?? sprawdź ram memtestem, zresetuj BIOS.

  • bios resetowalem juz wiele razy

  • sprzet nie krecony bo nie ma nawet jak poki co :wink:

  • czytalem ze Venice pobiera mniej pradu niz Barton ktorego wczesniej mialem… choc tez nie obylo sie bez problemow bo podczas pracy kilka razy mi sie zrestartowal

marka zasilacza Q-tec

to wystarczająca nobilitacja do przetestowania sprzętu na innym zasilaczu, sprawdzeniu ramów, jeżeli sytuacja będzie się powtarzać (dotycząca niestabilnego działania sprzętu musisz go zwrócić)

niestety nie mam jak zalatwic zasilacza w sobote :wink:

kurcze a co z z ta dioda? ona swieci sie nawet jak komp jest wylaczony (ale nie zawsze :expressionless: )

watpie jednak ze to wina zasilacza bo jest teraz odciazony ze wszystkiego wiec od konfiguracji odeszlo: 2 DVD-Romy, FDD, dodatkowe wiatraki na obudowie

Podpiete sa tylko: 1 cd-rom, hdd 80 GB, radeon 9600 pro i tyle :slight_smile:

to nawet przy tych 450 wattach to niech ma realne te 300-350 i powinien dzialac …:confused:

Na naklejce to on ma 450 W a ma mniej pewnie z 350 W.

wiec wlasnie to napisalem w poprzednim poscie, podczas instalacji win XP wyswietla mi sie niebieski ekran z informacja o bledach w tresci zawiera komunikat ze komputer moze zostac uszkodzony i ze nie bedziekontynuowal…

dokładnie napisz jaki kod błędu występuje

482528e2c728e52fm.jpg

http://support.microsoft.com/kb/831691/pl

zaktualizuj bios, wyłącz w biosie obsługę ACPI

no coz niestety : “Jeśli problem będzie się powtarzał, uruchom komputer z dysku CD z systemem Windows lub z awaryjnego dysku startowego, a następnie usuń plik Hiberfil.sys.” w moim przypadku jest niewykonalne bo zanim pokaza mi sie opcje podczas instalacji XP to wyswietla mi sie wlasnie ten screen powyzej … :confused:

chyba ze ktoras z panieci ram jest uszkodzona ??

Kolega to już powiedział wyłącz ACPI w BIOSIE

2028cb77dde3ec75m.jpg

mam tylko takie opcje

używasz Windows XP sp2 ??? jesteś pewien… ???

jeśli tak to zróbj jeszcze taki myk: wsadź płytkę z tym windowsem, kiedy wyskoczy napis naciśnij dowolny klawisz w celu rozpoczęcia instalacji naciśnij jakiś i zacznij wciskać chwilę później klawisz F5 aż do momentu jak się pojawi okno z wyborem typu komputera, przeprowadź instalację wybierając

STANDARDOWY KOMPUTER PC (steruje się strzałkami) a potem enter

jeśli to nie pomoże to

KOMPUTER PC z interfejsem ACPI

musisz przeprowadzić całą instalację dla obu przypadków

dziwne pytanie :wink: tak mam win XP sp2

wlasnie udalo mi sie zainstalowac winde… opcja ACPI ta ostatnia: S1&S3

zobaczymy co teraz… odezwe sie wktorce jak bede na swoim pc-cie

poki co dzieki za pomoc :slight_smile:

Złączono Posta : 12.05.2007 (Sob) 16:11

komp juz dziala… uff… co za szczescie :slight_smile:

to jednak byla wina tego ACPI :slight_smile:

komp dalej cos dziwnie chodzi ale grunt ze odpalil i moge zrobic kopie zapasowa dysku :smiley: