Problem z odpaleniem Windowsa po aktualizacji biosu

Witam, dziś zainstalowałem na swoim netbooku (Samsung NC110 HZ4) Windowsa XP SP2. Potem chciałem zaktualizować wersję biosu z 04QH na 05QH, ale musiałem najpierw zainstalować SP3, bo brakowało pliku XmlLite.dll. Zainstalowałem SP3, zaktualizowałem bios, ale przy restarcie systemu nie mogłem odpalić Windowsa - pojawia się blue screen tak szybko, że nie mogę nic z niego wyczytać i komputer się resetuje. Chciałem spróbować zainstalować XP na nowo, ale nie wykrywa mi pendrive’a.

MariuszPPP1 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Jeśli możesz wejść do BIOSu bez problemu, to wybierz w nim ustawienia standardowe (fabryczne, czyli “default”), potwierdź zmiany i zrestartuj komputer.

Nic to nie dało.

To pozostaje ci odłączyć komputer od gniazdka, otworzyć komputer, na płycie jest taka bateria, wyjmij ją na kilka minut (20-40 minut) a następnie włoż z powrotem, zamknij komputer, odczekać godzinę, podłączonych do prądu i uruchom, to głównie działa na takie błędy, wyjęcie tej baterii polega na rozładowaniu siły nagromadzonej w niej i całkowite zresetowanie ustawień.

życzę powodzenia! i napisz czy pomogło :wink:

Hej,

W ustawieniach BIOS’u sprawdź, w jakim trybie działa kontroler dysku twardego - być może początkowo działał w trybie natywnym (IDE), a po aktualizacji działa na AHCI, a że Windows XP nie posiada sterowników do takiego kontrolera, może witać się blue screenem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Znalazłem “AHCI Mode Control”, przestawiłem na “Manual”, potem pojawiło się “Set AHCI Mode” i pomogło.

Wielkie dzięki za pomoc!