Problem z odpaleniem xservera

(Trol1 1966) #1

mam problem odinstalowywałem stery nvidi z envy, wszystko poszło gładko,

komp po restarcie pięknie się odpalił wyskoczyła plansza

Xserver jest teraz wyłaczony.

Uruchom ponownie GDM po poprawnym skonfigurowaniu xservera.

Wszystko było by ok ale potem wyskakuję czarny ekran sprawdza zawartość składników po prawej stronie wyskakuje [ok]

A w ostaniej linijce wyskakuje następujący wpis

Running local boot scriptd (/etc/rc.local) [ok]

[119.544000] hdc: timeout waiting for DMA

pod spodem jest migający kursor, czekałem 45 minut i nic, wpisywałem wszystkie komendy i też nic poradzcie co zrobić czekać do skutku????????

(Kaka') #2

5423 , proszę popraw tytuł tematu na mówiący konkretnie o problemie. Dobrze by było również używać tagów code i/lub quote. W przypadku zignorowania prośby, temat poleci do kosza.

(Sirmacik) #3

chyba najłatwiej to jeszcze raz zainstalować sterowniki tyle ze nie przez envy.. ściągnij stery ze strony nvidia'i i wydrukuj sobie najlepiej pis instalacji ze strony producent a potem zainstaluj...

(Trol1 1966) #4

kaka nie rób tego nie wyrzucaj tego do kosza proszę windows mi się rozjechał bo od miesięcy go nie używam, jak ruszę linuxa to wszystko pozmieniam obiecuje, napisz tylko jak go ruszyć jak skonfigurować xserver,

(matiit) #5

alt + ctrl + F1

logujesz się na roota

i:

dpkg-reconfigure xserver-xorg

(Trol1 1966) #6

dzieki wielkie jestem twoim dozgonnym dłużnikiem, zrobiłem i nawet nexuiz się odpalił tylko na razie koślawo działa.

Złączono Posta : 03.10.2007 (Sro) 19:23

Kaka nie wiem co to tagi code i quote jak mi wyjaśnisz to w przyszłości na pewno będę używał jeszcze jedno tobie też dziekuję że nie walnołeś postu do kosza.