Problem z odpinanymi kablami w zasilaczu

Witam :slight_smile:

Dzisiaj dotarł do mnie zamówiony nowy zasilacz, BeQuiet.

Montaż szedł fajnie i szybko, odpinane kable, specjalne dodane rzepy do łączenia kabli także porządek większy teraz w obudowie :slight_smile: tylko gdy chciałem podpiąć zasilanie do stacji dyskietek to się okazało, że wiązka na której jest złącze do dyskietek ma końcówkę podpinaną do zasilacza 8 -pinową, a na obudowie zasilacza są same 6-pinowe końcówki. W instrukcji też wyraźnie widać, że powinno być 6-pin złącze i na wszystkich pozostałych wiązkach (SATA, molexy i PCI-E) są złącza 6-pin tylko tutaj jest taki wyjątek :slight_smile:

macie pomysł co można z tym zrobić (żeby działała stacja dyskietek)? Bo mnie to wygląda na jakąś fabryczną pomyłkę choć sam nie mogę w to uwierzyć.

Mi się wydaje że jest to ewidentna pomyłka.

Pujdz do sklepu kup przejściówkę to cię wyjdzie najtaniej

ewentualnie pomyslałęm żeby przelutować te kabelki do końcówki 6-pin z innej wiązki kabelków, tylko trudno byłoby chyba złożyć tą plastikową końcówkę jeśli w ogóle to możliwe, a jeśli już to odwoływać się do serwisu BeQuiet…

za taką kasę możnaby się przecież spodziewać lepszej dokładności w wykonaniu, żeby nie trzeba było dodatkowych kosztów ponosić :confused: