Problem z odswierzaniem w grach na monitorze lcd LG 1917S

Posiadam monitor lcd LG 1917S niestety czesto sie zdaza ze instaluje jakas gre i po odpaleniou jej wyskakuje komunikat: Poza zakresem pracy 93.8kHz/75Hz i nastepnie widze czaRNY EKRAN I TYLKO TEN KOMUNIKAT.

Wiadomo ze monitory lcd maja ustawienia rozdzielczosci od 60-75 Hz a tu mi spiewa po instalacji gry ze niby ta gra sie uruchamia w wyzszej i ten monitor tego nie obsluguje.Gra sie uruchamia ale slysze tylko dzwiek obraz jest czarny i tylko ten komunikat.Nie dzieje sie to na kazdej grze ale na okolo 30-40 % instalowanych. Dodam ze mam krate graficzne GeForca 6800 GS z najnowszymi sterami I windowsa XP Home SP2 z najnowszymi dodatkami.Moze tzreba zinstalowac jakies najnowsze stery do tego monitora bo mam zainstalowane te z dolonczonego CD .Miał ktos cos podobnego jesli tak prosze o pomoc.Pozdrawiam.

nie miałem podobnego problemu (nie mam LCD), ale:

  1. może zmień ustawienia gry w opcjach? w niektórych grach można to zrobić nie włączając jej.

  2. możesz spróbować zmienić rozdzielczość/odświeżanie w Windowsie. tzn we właściwościach pulpitu. spróbuj na domyślnych

Juz problem rozwiazany w sterownikach karty graficznej mialem zaznaczona opcje ''włącz skanowanie podwójne dla niższej rozdzielczosci" ktora nie powinna byc zaznaczona .Odznaczyłem i wszystkie gry smija z ktorymi miłem problemy.