Problem z odświeżaniem przy dystrybucjach

Witam, mam otóz taki problem, dzieje się z każdą niemal dystrybucją. Np. Wchodzę w ubuntu live cd 6.06 ładują sie tam jakieś programy czy coś a potem - monitor out of range i różne cyfry, sciągnąłem sobie kubuntu -to samo, a potem xubuntui jest tak samo, chociaż przy tej dystrybucji udaje mi sie ją zainstalować w trybie tekstowym. Ale reszta działań kończy się tak samo! Każde moje działanie kończy sie tak samo_ czyli monitor out of range i żeby niee było dużo szukałem na google, ale żadnej satysfakcjunojącej odpowiedzi. Oczywisćie próbowałem konfiguracji xorg.conf dotyczącej sekcji monitor ,ale to nic nie daje, mam tam opcje jedynie konfiguracji dotyczącej zasiegu monitora typu 800-1024, ale nie ma tam opcji co do odswiezania. A np. jakis stary Aurox z 2004 odpala spokojnie, ale zależało by mi na czymś nowszym i prosze o pomoc jak to zrobic żeby zainstalować ubuntu?

Ten komunikat to komunikat monitora czy Linuksa?

Jak rzeczywiscie chodzi o parametry odswiezania to wystarczy w pliku xorg.conf w sekcji Monitor wpisac parametry HorizSync i VertRefresh

z instrukcji obslugi.

hmm… no sam nie wiem, wiem, że jest zawsze przy nowszych dystrybucjach, chyba od monitora, bo jak się to pokaże to live cd dalej coś wczytuje, przez około 30- 50 sekund , ale o to chodzi, że normalnie nie ma tych opcji w sekcji monitor . Czyli wystarczy to wpisać HorizSync i VertFresh ijakieś dane? Tylko, że jest problem ,że mój monitor jest nie z pierwszej reki, a dokładniej z niemiec i niedostałem, żadnych papierów do niego, ale co można się spodziewac za 100 zł? A nie ma może takich uniwersalnych ustawień? Mógłyś podać jak to dokładmnie mam to dodać? Czyli jak to wygląda u Ciebie np. z góry thx za zainteresowanie.

Ma to wyglądać podobnie do tego:

Section "Monitor"

        Identifier "Generic Monitor"

        Option "DPMS"

        HorizSync 30-69

        VertRefresh 50-110

EndSection

Jak znasz nazwe monitora to sprobuj wyszukac w google jego parametry. Moze gdzies bedzie informacja.

Na pewno ten monitor ma jakąś nazwę wersję, wpisz w google, powinieneś coś znaleźć na temat parametrów tego monitora.

ja jestem kompletnie zielony z linuxem

mi wywala na ekranie tylko " sync. poza zakresem " czyli calkiem prawdopodobne taki sam mam problem

Prosilbym ja mam wersje Live CD, jak mam tylko ten napis sync. poza zakresem naciskam ALT+F1 czy jakos tak i przelaczam sie do konsoli, loguje sie jako root

jak mam zmodyfikowac ten plik zeby miec odpowiednie odswiezanie??? Chodzi mi co mam wpisac zeby go ten plik zmodyfikowac i potem zapis i co? po nacisnieciu alt czy ctrl + F7 wszystko bedzie dzialac?

wiem ze sa tu wspaniali ludzie ktorych szanuje

jeszcze jedna sprawa mam rowniez wersje nie Live CD tylko ta ktora instaluje sie na dysku. Wpierw wybieram, zmieniam na jezyk polski, potem laduje sie poczatkowe pliki wyswietle co robi, potem to znika i zostaje sam pasek i duzy napis drukowanymi literami KUBUNTU i koniec! Jakby zwiecha nic sie nie dzieje, po nacisnieciu ctrl+alt+del wszystko sie cofa i usuwa

wiec bardziej mi zalezy na wersji Live Cd bo tam mi sie wydaje rozwiazanie o wiele blizsze, tylko jak…

W pliku xorg.conf musisz wpisac parametry monitora(sa w instrukcji obslugi lub internecie)

i zrestartowac X`y(czyli Alt-F7 nie wystarczy - X restartuje ctrl-alt-backspace)

Witam ponownie

Zrobiłem tak jak to napisałeś, że ma wyglądać, everest ultimate edition pokazał mi te HorizSync i VertRefresh wklepałem to, zapisałem, no i retsart x-ów, no i początkowo się ucieszyłem, bo pokazało się ładowanie kubuntu, lecz cały czas stało, wróciłem do tekstowego, a potem spowrotem do graficznego i sie pokazało coś takiego na niebieskim tle typu xserver został wyłączony, spowodu złych ustawień w pliku xorg.conf, no ico tam jest żle, no to po kolei zmieniałem aż w końcu przestało, ale po przejściu do graficznego, spowrotem out of range, wzięłem nawet linijka po linijce przepisałem wszystko z pliku xorg.conf z Auroxa tego z 2004, który poprawnie łapie mój monitor i to samo, jest jeszcze jakiś sposób czy już mogę się poddać?:frowning:

Pokaz swojego xorga po zmianach.