Problem z odświeżaniem w Ubuntu

Witam.

Nie wiem co jest posiedze chwilkę przed ubuntu i mnie oczy bolą.

Kiedy ładuje się system wyświetla mi się na monitorze coś takiego.

Poza zakresem pracy 36.9/82 Hz

Co może być tego przyczyną?

Masz ustawioną bardzo niską częstotliwość odświeżania i wyższej raczej nie ustawisz (bez zmniejszania rozdzielczości).

Pozdrawiam

Zapomniałem dodać że mam monitor LCD LG L1718S. I przy LCD to raczej muszę mieć 1280x1024

A jak ze sterownikami?

Nie mam zainstalowanych. Mam radeon 9550 XT ostanim razem jak próbowałem instalować sterowniki to uziemiłem system dzisiaj znowu zainsalowałem.

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Kurcze proszę pomóżcie mi bardzo chcę używać ubuntu ale nie kosztem moich oczów. please help me !!

Musisz zainstalować sterowniki, nie ma rady. U mnie wystarczyło w Dodaj/Usuń wpisać fglrx, zainstalować oraz w xorg.conf zmienić z ati na fglrx - i to wszystko pod R9800Pro działa. Jakby były jakieś problemy napisz jaką masz wersję Ubuntu. Oczywiście trzeba usunąć wszelkie wcześniejsze paczki instalowane i zacząć na czysto.

Wersje ubuntu mam 6.12 monitor lcd lg flatron l1718s a kartę graficzną Radeon 9550 XT

Złączono Posta : 03.03.2007 (Sob) 23:30

No więc tak. Sterowniki zainstalowałem. Gdy uruchamia mi się ubuntu monitor wyświetla . TRYB OSZCZĘDNY. Natomiast jak bolały mnie oczy tak mnie dalej bolą. Czego to może być przyczyną sprzęt jaki mam został wypisany parę postów wyżej.

znajdź w systemie plik xorg.conf (zapewne ścieżka ta będzie /etc/X11/xorg.conf) i zrób jego kopię zapasową np. poleceniem:

#cp /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.backup

z kolei otwórz w edytorze /etc/X11/xorg.conf i poddaj nastepującej edycji:

W sekcji “monitor” ustaw/zmień zakres odświeżania

HorizSync 30 - 83

VertRefresh 56 -75


	#1280x1024 @ 75.00 Hz (GTF) hsync: 80.17 kHz; pclk: 138.54 MHz

  	Modeline "1280x1024_75.00" 138.54 1280 1368 1504 1728 1024 1025 1028 1069 -HSync +Vsync

i to powinno wystarczyć.

Alt+Ctr+Backspace restartuje X`y, albo ponownie uruchom komputer.

Dla pewności wklej może Twego xorg.conf na forum

Czery ty ***. Albo to glupia prowokacja… :roll:

Jezu jak mnie osłabiają takie posty ludzi nie majacych pojecia w ogóle od budowie monitorów lcd, a juz o instalacji sterowników nie wspominając.

Ma monitorze lcd odswiezanie nie ma takiego istotnego znaczenia jak na zwyklym. Nie jest istnotne czy masz 60 czy 75 czy 80. A w twój problemik po prostu nie chce mi sie wierzyć bo to typowa jakas glupia prowokacja.

Czery, ubuntu jak i caly linux nie jest dla ciebie, moze jak troche dorośniesz.

Masz lipny monitor i dlatego cie bolą, albo za dlugo siedzisz przy kompie

… faktycznie :!:

Czery - ustaw DPI na 96, zmień font na Verdanę, wyłącz antyaliasing i wsio :slight_smile:

… a poza tym pełno tego jest w siesi, wystarczy poszukać i nie zawracaj nam tu więcej gitary

… wypróbuj może moją konfigurację dla fontów, ustawionych na systemową verdane … nie wiem jak w ubuntu ale niewykluczone, że jest to /etc/fonts/ local.conf

Całkiem przyjemna i nie męczy oczu, ale musisz instalnąć ttf-ms-fonts

Wyłączony antyaliasing dla małych czcionek, przez co powinny być ostre i wyraźne jak na screenie (… nie zapomnij oddać głosu :wink: )

<?xml version="1.0"?>




96





fixed


mono





console


mono





mono


100





Helvetica


Verdana





Lucida


Verdana




serif

Times New Roman




sans-serif

Verdana




monospace

Monospace





true





hintfull





false





unknown


none





true





9


14


false





bold


true

knapik znowu wracasz w roli mędrka?

Nie każdy jest od razu specjalistą, a jak nie masz cierpliwości - nie odpisuj.

A już na pewno nie w takiej formie.

OT kosz.

knapik sterowniki dawno zainstalowałem. to jest po pierwsze po drugie wiem że na monitorze lcd nie odświeżanie nie odgrywa ważnej roli jak na crt. Po trzecie chyba od czegoś mnie k**** muszą boleć oczy no nie. Człowieku jka sobie tego nie wymyśliłem siedze na windowsie jest normalnie przeskoczę na linuxa niecałe dwie minuty posiedze i uciekam bo mnie oczy bolą. I nie bądź taki hop siup bo jakbyś był taki elo pro kozak to byś coś poradził a nie głupie posty pisał. Sam nie wiesz co zrobić i głupie posty piszeszz