Problem z odtwarzaniem audio - ubuntu 8.04

witam

zawsze się chce mieć to co najnowsze , pod ubuntu 7.10 mogłem jednocześnie grać w wolfa, słuchać muzyki i rozmawiać z kolegą przez skype(troche trzeba było z tym powalczyć ale działało wszystko rewelacyjnie).Z wersja 8.04 mam same problemy np.z siecią bezprzewodową, ale mniejsza z tym, nie mogę jednocześnie rozmawiać przez skype i słuchać sobie muzyki - wyskakuje komunikat w skype -problem z odtwarzaniem audio :frowning: gdy rozmawiam przez skype i urchamiam sobie odtwarzacz muzyki czy to mp3 czy teledysk to nie ma dzwięku a obraz ledwo brnie do przodu :frowning: POMOCY

8b2b055d3456848cm.png

wojownik , może zmień na jakiś inny program do odtwarzania muzyki, filmów…

To przez pulseaudio.

Spróbuj tego

teraz dzwięku nie ma nigdzie :frowning:

c57ddc52cb91efb9m.png

Dobrze wpisałeś ten plik? Poustawiałeś wyjścia na alsa?

dzwięk systemowy jest, mp3 działa,ale słuchać muzy i rozmawiać przez skype nie da rady ten sam błąd występuje nadal - HELP

z innej teraz beczki - czy jak zainstaluję wersję 7.10 i zrobie aktualizacje d0 8.04 czy ten problem będzie mnie dotyczył?

W dniu 18.05.2008 , o godzinie 11:56 został dopisany post przez wojownik

sam sobie odp. na to pytanie - nie - wracam do 7.10

Może to pomoże: http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t … =nowa+alsa mi pomogło

Zainstaluj sobie

  • gstreamer0.10-plugin-bad

zainstalowałem wersję 7.10 i nie mam siły na nową instalację tym bardziej że wszystko poinstalowłem , ale jak je tylko odzyskam (siły) to napisze jak poszło -dziękuję wszystkim

U mnie pomogło:

aptitude install libflashsupport

Pozdrawiam

jak to wpisać w konsole - poprzednie sposoby nie działają — pomocy

sudo aptitude install libflashsupport

teraz nie mam dzwięku wcale :frowning: ze stron www np youtube jest ale systemowe lub mp3 zero

zrobiłem wg tego co podałeś

http://matiit.jogger.pl/2008/05/06/nie- … untu-8-04/

i dzwięk w aplikacjach się pojawił ale jak chcę wlaczyć skype jest ten sam błąd :frowning: ja to mam pecha zawsze - jak nie urok to *******

sukces pomogłem sobie komentarzem do Twojego newsa

mdoff | 07 maja 2008, 12:40:34

ja to zrobiłem inaczej: System>Preferencje>Dźwięk i ustawiłem żeby wszystko obsługiwała ALSA,

może to i prymitywne, ale działa :slight_smile:

super

tylko to wszystko dziwne - jak to ma przyciągnąć nowych userów - jak takie niespodzianki na dzień dobry???

dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc

powtórka z rozrywki , znowu ten sam błąd :

viewtopic.php?f=14&t=243917

po prostu przestało działać samo z siebie - nic nie majstrowałem - w preferencje - dzwięk już wszystko przerobiłem a wtedy zadziałało wszystko jak było na alsa - teraz już nie

nie mogę jednocześnie słuchać muzyki i rozmawiać przez skype - wyskakuje : Problem z odtwarzaniem audio

czytałem trochę i zrobiłem tak

sudo apt-get install esound

odinstalował się wtedy ten pulsaudio , bo w nim chyba tkwi problem , chyba - ale w rezultacie nic nie uzyskałem …

porażka na 7.10 wszystko działało a tu nie mam już koncepcji

bardzo proszę o pomoc

jeszcze lepiej - nic nie robiłem i dzwięk jest mogę rozmawiać i słuchać muzyki ok - wyłączam wszystko co używa dzwięk - uruchamiam moją ulubioną grę no i w wolfie et nie mam głosu… co tu się dzieje

sudo apt-get install alsa-oss

I uruchom et poleceniem

aoss et

wojtek@wojtek:~$ aoss et

exec: 13: et: not found

wojtek@wojtek:~$

a jak uruchamiasz enemy-territory? zastąp et tym czym uruchamiasz enemy.

nie wklepuje do konsoli polecenia tylko uruchamiam grę tak :

file:///home/wojtek/enemy-territory/et.x86

jak powinno wyglądać to przez konsolę ?

wojownik , po co zakładasz nowy wątek? Skoro problem się powtarza, to kontynuuj poprzedni temat. Łączę topiki.

aoss ~/enemy-territory/et.x86