Problem z odtwarzaniem AVI i RMVB

Win7 64 bit nie odtwarza pod WMP części filmów AVI. Testowałam K-Lite 64 bit, samego XVida, CCCP, nic nie daje. Odtwarzacze np. VLC, PotPlayer odtwarzają połowę w/w filmów.

Dzisiaj włozyłam nowy HDD i na czystym systemie okazało się, że sytuacja jest identyczna. Po zainstalowaniu kodeków Win7 x64 components - nic się nie zmieniło. No, ale przy okazji zainstalowałam Real Player i… pliki rmvb też nie chodzą :o

Wszystkie w/w pliki avi i rmvb nie są skopane, bo idealnie działają na XP pod WMP (bez kodeków).

Pomocy!! Oddam pół królestwa!!

pod WMP? możesz sprecyzować, czy mówisz o WMP 64bitowym czy 32bitowym? Win7 x64 posiada bowiem obie wersje, przy czym wersja 32bitowa korzysta z 32bitowych kodeków, a wersja 64bitowa z 64bitowych kodeków.

Moja rada to zainstalować 32bitowe k-lite, oraz zainstalować 64bitowe k-lite (mogą być oba zainstalowane na komputerze, nie będą się “gryźć”) i odtwarzać przez MPC HC (dostarczone razem z k-lite)

tak jak kolega wyzej napisał zainstaluj k-lite 32bitowy…

ponieważ nie wszystkie kodeki sa 64bit’owe więc paczka k-lite x64 nie obsłuży Ci wiekszości formatów…

najbardziej polecam wersje 5.90

Pobierz

Nie zgadzam się z przedmówcami.

Mam W7 64 i miałem zainstalowane k-lite 64, potem odinstalowałem i dałem k-lite 32 i jakoś nie zauważyłem różnicy w odtwarzaniu filmów.

Obecnie mam jak wspomniałem k-lite 32 + real alternative + KMPlayer i z żadnym filmem nie mam problemu.

Jak dla mnie najlepszymi kodekami na których wszystko śmiga są te:

http://www.cccp-project.net/download.php?type=cccp

Problemem był HDD. Wczoraj dostałam od DELLA nowy HDD, popchnęłam czysty system i zassałam na nowo pliki AVi, których nie chciał mi odtwarzać i … śmigają pięknie pod WMP. Wychodzi na to, że zasysałam wcześniej na zwalony HDD i z automatu pliki były zwalone. Ciekawostka, a jednak. Teraz pod Real Playerem coś mi się krztusi, więc chyba rozwiąże problem real alternative :slight_smile: