Problem z odtwarzaniem DVD przez "dvd- ram"

Mam takie pytanie do kumatszych użytkowników:

Mam dwa napędy: HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H10N oraz HITACHI DVD-ROM GD 2500. Gdy instalowałem program dvd na kompie to chodziło mi dvd na obydwu napedach (miałem do wyboru jeden lub drugi).

Jednak ostatnio odpiąłem HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H10N i podpiąłem do drugiego starego kompa celem zgrania paru rzeczy na nagrywarce.

Gdy ponownie podpiąłem do nowego kompa, znikł napis "dvd "na ikonce napędu “h” (bo tak się on o mnie nazywa-> HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H10N ). Oczywiście gdy włoże płyte dvd z filmem do owego napędu (HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H10N ) i dam odtwarzaj- piszę mi abym włożył do drugiego napędu-> “f” czyli: HITACHI DVD-ROM GD 2500.

Pytanie: co zrobić abym ponownie miał odtwarzanie dvd na obydwu napędach?

Drugie pytanie: czy jest jakaś róznica miedzy odtwarzaniem filmu dvd na napędzie HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H10N a napędzie HITACHI DVD-ROM GD 2500 (mam na myśli jakość filmu itd)?

Z góry dzięki za podpowiedź :stuck_out_tongue:

Na jakości nie powinno być strat.

Spróbuj panelsterowania>dodac urzadznie albo PPM na Moj komputer>sprzęt>menager urządzeń>wybierz z listy naped i zakładka sterowniki, aktualizuj. Może pomoże:P

Namieszałeś trochę, napisz dokładnie krok po kroku. W co wejść i jak bo np. niema takiego sformuowania-> “dodać urządzenie”…

panel sterowania --> dodaj sprzęt :wink:

nie musisz dzienkowac xD ZARTOWALEM :stuck_out_tongue:

PPM ( P rawy P rzycisk M yszy) na Moj Komputer>właściwości>(zakładka)sprzęt>menager urządzeń>wybierz z listy naped i zakładka sterowniki. Tam już sam w aktualizacje sie pobawić.