Problem z odtwarzaniem DVD w Windows Media Player

Mam problem z odtworzeniem płyt DVD(oryginalnie nagrane) przy próbie otworzenia pojawia się komunikat : Z plikiem tym nie jest skojarzony program umożliwiający wykonanie tej czynności. zainstaluj taki program lub jeśli już jest zainstalowany, utwórz skojarzenie, używając apletu Programy domyślne. Przy wybraniu Autoodtwarzania pojawia się komunikat : System Windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostęp do elementu. ALLPlayer,Nero też nie mogą odtworzyć. dzieję się tak tylko w przypadku oryginalnie nagranych płyt a nie kopii. Kopie działają beż zarzutu. Co mam zrobić?

W każdym Windows jest Windows Media Player. Użyj niego. Jeżeli trzymasz na ALLPlayer, to i tak musisz pobrać kodeki, np: K-lite codec pack FULL (chyba najwięcej).

To powinno wystarczyć. Lepiej zrób punkt przywracania systemu i wtedy zainstaluj kodeki, bo może system się popsuje.

Co do ALLPlayer’a, przeinstaluj go. Jeżeli masz starszą wersję, to pobierz najnowszą.

Dodane 15.10.2013 (Wt) 22:05

Oczywiście co do tych porad nie jestem pewien. Robisz to na własną odpowiedzialność.

Dzięki. Wszystko chodzi jak w zegarku