Problem z odtwarzaniem DVD

Witam. Od niedawna mam nowy komputer z Windows Vista 64-bitową. Początkowo z odtwarzaniem płyt DVD w Windows Media Player nie było problemu, jednak od kilku dni WMP filmów DVD nie odtwarza, zgłaszając komunikat:

Program Windows Media Player nie może odtworzyć dysku wideo DVD. Być może trzeba dostosować ustawienia wyświetlania systemu Windows. W Panelu sterowania otwórz ustawienia wyświetlania, a następnie zmniejsz ustawienia rozdzielczości ekranu i jakości kolorów.

Sprawdzałam sterowniki, wszystko jest ok, a kwestia rozdzielczości raczej nie wchodzi w grę, skoro nie zmieniałam rozdzielczości i kolorów, bo wcześniej wszystko działało.

Jak rozwiązać ten problem? Próbowałam ściągnąć inne programy do DVD, ale one nie odtwarzają płyt automatycznie, tylko kawałkami (tzn musze grzebać w ustawieniach, żeby odpaliło dany rozdział):confused:

Bardzo prosze o radę, co robić?

Dziwne. Korzystałem z ALLPlayer 'a obecnie z CyberLink PowerDVD ale nie zdarzyło mi się żeby film odtwarzany był kawałkami. Zawsze rozdziały załadowywane są automatycznie, podobnie jak na stacjonarnym odtwarzaczu .

W WMP z prawej strony wyświetla mi się lista rozdziałów które automatycznie się odtwarzają bez ingerencji w ustawienia WMP.

Możliwe że zainstalowałeś jakąś poprawkę do WMP ze strony microsoft?

Nie instalowałam poprawek. Próbowałam doinstalowywać jakieś kodeki, bezskutecznie. WMP nie odtwarza DVD i wciąż zgłasza ten sam komunikat. Jako tymczasowe rozwiązanie zainstalowałam na kompie freewaerowy AVS DVD, który działa bez zarzutu.

Miałem ten sam problem.U mnie poskutkowało odinstalowanie wszystkich kodeków,wyczyszczenie rejestru z pozostałości

po zainstalowanych kodekach.Wgrałem tylko jeden pakiet kodeków codec mega pack.Można wybrać inny pakiet np:standard, lite.Od tej pory nie mam problemów z dotwarzaniem filmów.

Ja także odinstalowałam wszystkie kodeki i zainstalowałam paczkę k-lite pod Vistę 64-bitową i nic. WMP dalej nie czyta DVD.