Problem z odtwarzaniem dzwięku w filmach divx

Witam,

Mam oto taki następujący problem. Posiadam wieżę Hi Fi JVC która odtwarza DVD i Divx i jest połączona euro złączem z telewizorem . Wrzucając sobie na płytę różne filmy nagrane z komórki, z youtuba czy też inne w niektórych dzwięk działa w niektórych nie. Z obrazem nigdy niema problemu. Wina raczej nie leży po stronie zapisu niż po stronie wieży gdyż ustawień wieży w żaden sposób zmienić niemogę. Co ewentualnie mogę zmienić w zapisie dzwięku żeby jednak był głos.

Zauważłem równiez że np. film w których dzwięk jest odtwarzany bez problemu ma w właściowściach szybkość transmisji bitów : 150 a ten nieodtwarzający dzwięku ma 380. Niewiem nieznam się na tym. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

a ja dodam że to napewno nie jest problem z wieżą gdyż włożyłem płytę z tym filmem do laptopa i tam również niema dzwięku :confused: A odpalam go z pendrive’a to dzwięk jest.

Pomogło by a na pewno nie zaszkodziło podanie jaka to konkretnie wieża.

Problemem może być użyty kodek audio.

Porównaj pliki tym programem: http://www.dobreprogramy.pl/AVIcodec,Pr … 12532.html , może sam dojdziesz do jakichś wniosków

Dodane 04.01.2010 (Pn) 22:33

Akurat to sugeruje na jakiś błąd popełniany podczas zapisu na płytę.

No własnie tylko jaki ten błąd, zawsze jest tak samo. Z pendriva zgrywa się bezpośrednio na płytę i raz dzwięk jest a ran niema…

Zgrywasz ten sam plik i są różne rezultaty? Używasz tego samego programu, profilu nagrywania, prędkości?

Używam zawsze do nagrywania tego samego komputera, tej samej nagrywarki, systemu windows 7. Na różnych plikach jest różny efekt. Raz jest dzwięk raz nie. Nie są to te same pliki.

Pliki audio w popularnych divixach mogą się między sobą różnić zastosowanym kodekiem, (mp3, aac), bitare. Dla komputera z jego mocą obliczeniową i elastycznością doboru dekoderów , jest to bez różnicy ,ale dla dedykowanego układu już tak nie jest. A w instrukcji czasami nie pisze jakie są graniczne wymagania? No i radzę porównać programem który podałem pliki które odtwarzają się bezproblemowo z tymi sprawiającymi problemy i na tej podstawie samemu wyciągnąć odpowiednie wnioski

Więc co mam zrobić z takim plikiem? w jaki sposób go przerobić? zmienić format jego dzwięku tak by działał.

Najprostsza rada to taka żeby przepuścić taki plik przez jakiś program do edycji video. Tyle że nadal nie wiemy na jakie pliki audio ma uczulenie twoja wieża.

Może w takim razie znasz jakiś program pokazujące dane o pliku w tym o audio>

:o #-o Eee… przeczytaj może moje posty dokładnie, i od początku

http://www.instalki.pl/programy/downloa … verter.php Spróbuj tego,przekonwertuj na Dostosowany avvi.

to fajnie że podajesz program do do konwersji , a wiesz chociaż w czym jest problem?

Wychodzi na to że nie odczytuje AC3 a z MPEG Layer-3 niema żadnych problemów. Mam nadzieje że wystarczy zmiana kodeka . Oprócz programu podanego przez stalesza jeszcze jakiś znacie? Taki żeby sam dzwięk przerabiał?

Czyli że z AC3 w DVD nie ma problemu ale w dixie już tak :smiley: (stacjonarki są bardzo nieelastyczne). Z tym zmienianiem formatów to załóż nowy temat i opisz dokładnie to może dostaniesz odpowiedź jak prze konwertować sam dźwięk w pliku bez ruszania video

popielniczka , nazwij temat konkretnie, zgodnie z zasadami pisania na forum. Przeczytaj regulamin. Inaczej temat zostanie usunięty.