Problem z odtwarzaniem dźwięku ze słuchawek w Soundmax

Witam. Mój problem jest następujący. Wgrałem oryginalny sterownik dźwiękowy Soundmax. Z tyłu komputera posiadam 3 wejścia. Czerwone- podłączyłem mikrofon, który działa, zielone- podłączyłem głośniki jako “głośniki przednie”, które również działają, i 3 wejście również zielone, w które włożyłem wtyczkę od słuchawek, które niestety nie chodzą. Jak w wykrywaniu urządzeń zaznaczam słuchawki, to pokazuje mi żebym włożył całkiem do innego wejścia obok, którego w ogóle nie ma. Mogę tylko zaznaczyć “wejście liniowe”, czego efektem jest nie działanie słuchawek. Na pewno nigdzie nie mam nic wyciszone, bo sprawdzałem po 15 razy. Sprzęt na pewno sprawny, gdyż jak słuchawki włożę do środkowego wejścia i zaznaczę w wykrywaniu urządzeń głośniki przednie to chodzą, lecz głośniki wkładając do 3 wejścia zaznaczam jako głośniki tylne, gdyż tylko taka jest możliwość, lecz nie odtwarzają wtedy dźwięku z youtube czy ventrilo. Szukałem godzinami w internecie i widziałem, że ludzie mieli bardzo podobny problem, lecz albo nikt im nie odpowiedział albo zaznaczenie w preferencjach “niezależne słuchawki” nic nie daje. Sądzę jednak, iż ten problem jest bardzo szybko do rozwiązania. Jednakże próbowałem długimi godzinami i nic, lecz kiedyś mi sie to udało i na pewno dobrze wszystko chodziło, po prostu zapomniałem jak to zrobiłem i wystarczy ze wyciągnąłem jedna wtyczkę i już musiałem ustawiać od nowa, jak widać coś źle zrobiłem. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Witaj,

Spróbuj w menadżerze audio, który zapewne zainstalował się razem ze sterownikami znaleźć opcję, w której będziesz mógł zmienić format dźwięku na 2+2 (czyli kwadrofonię) i wtedy ustawić tak jak pisałeś w poście - głośniki przednie i głośniki tylne… Ewentualnie podobny efekt być może uzyskasz wybierając aplet “Dźwięki i urządzenia audio” z Panelu sterowania - w zakładce Ogólne kliknij w “Ustawieniach głośników” Zaawansowane i tutaj w polu “Ustawienie głośników” wybierając “Głośniki kwadrofoniczne” - może to rozwiąże problem…

Jeśli to nie pomoże, to zostanie jeszcze jedna metoda - poczciwy rozdzielacz sygnału z 1 na 2 jack’i - podłączysz wtedy i głośniki i słuchawki… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus