Problem z odtwarzaniem filmów

Witam. Ostatnio używałem do odtwarzania fimów dziobas Rar + k lite codec pack. Jednak niedawno odtworzyłem sobie film i działo się cos takiego, ze film jak by przerywa, (komp sie nie muli) raczej jest to wina kodeków.Odinstalowałem tamtą paczke kodeków i zainstalowałem “all in one” niestety bez rezultatów tak samo. Aktualnie nie mam na kompie zadnych kodecków. Mam pytanie czy ktoś wie może jakie kodecki trzeba mieć żeby film mi sie nie przycinał? nie jest to duże przycinanie ale strasznie przeszkadza przy oglądaniu. pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc :slight_smile:

lolek_16 , po pierwsze - jakie jest rozszerzenie tego filmu? po drugie - dziobas nie wszystko odtwarza, ale jest godny konkurent :arrow: GOM Player. Jeśli chodzi o kodeki to w zupełności wystarczy Ci :arrow: KLite Codec Pack 4.1.7, choć GOM posiada też własne kodeki i w większości przypadków dodatki nie są potrzebne.

Możesz też po odinstalowaniu kodeków, przed ponowną instalacją, przeczyścić PC :arrow: CCleaner’em.

Pozdrawiam :wink:

Jeśli nie Gom to zobacz VLC(w sumie programy dosyć podobne właściwościami).

Co do kodeków to FFDShow i odtwarzacz-> http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … layer+2.04

A wiec codec to DIV3 name DivX-3 low Motion. pobrałem GOM’a i k-lite tak jak pisaliście. bez rezultatów :frowning: Macie jeszcze jakieś pomysły? dzieki za pomoc! :slight_smile:

Instalowałeś jakiś antywirusa ostatnio? Wyłącz programy zabezpieczające przy oglądaniu filmu.

nie nie instalowałem. ale to dzieje sie tylko przy 2 filmach i nieiwem co powoduje takie hmmm przycięcia (nazywam to przycięciem np. samochód jak jedzie to jak by sie przycina. i tak cały film) :frowning:

Więc filmy są uszkodzone.

hmmm a czy np. nie trzeba jakos odkodować tych filmów? czy poprostu programy z codecami robią to automatycznie?

Jakiego formatu sa pliki? Kodeki są po to by je jak nazwałeś odkodować.

lolek_16 , podasz format tych plików? Jak mamy ci pomóc, skoro nie wiemy nawet jakie to rozszerzenie.

Pozdrawiam

Polecam KMPlayer 2.9.3.1432 / PL

Oto niektóre z naprawdę potężnych możliwości programu:

* posiada funkcję omijania błędnych klatek podczas odtwarzania filmów

* umożliwia odtwarzanie uszkodzonych plików video i tych, które aktualnie są ściągane z sieci

* program posiada specjalne opcje ułatwiające konfigurację obrazu uzyskiwanego na wyjściu TV w większości kart graficznych

* obsługa większości formatów napisów (smi, srt, txt, sub, s2k, vobsub)

* opcja TTS umożliwia odczyt napisów przez zewnętrzne syntezatory mowy (co umożliwia odczytywanie napisów głosem podczas odtwarzania filmów)

* bogate możliwości konfiguracji napisów (rendering napisów, efekt trójwymiarowości, zmiana kolorów, wielkości i masę innych)

* bogate opcje dotyczące regulacji/edycji obrazu w czasie rzeczywistym: usuwanie przeplotu (deinterlacing), wyostrzanie obrazu, usuwanie/dodawanie szumu, likwidacja makrobloków, upscaling i masa innych

* rozbudowane opcje dotyczące obsługi audio: obsługa wyjścia cyfrowego, mikser, equalizer, normalizer, wzmocnienie basu, tonów wysokich i masę innych

* niskie zapotrzebowanie na pamięć

* tryb Superspeed wyłączający wszystkie zbędne filtry za wyjątkiem tych potrzebnych do odtworzenia danego filmu

* obsługa skór

Program komunikuje się z użytkownikiem w języku polskim

Od wersji 2.9.3.1432 KMPlayer zawiera wtyczkę “Open Album Art plug-in”. Służy ona do wyświetlania miniaturek filmów z dowolnego wybranego folderu. Za pomocą myszki można je przesuwać w lewo bądź w prawo oraz w szybki sposób uruchomić klikając w odpowiednim momencie

Można utawić wyświetlanie okładek filmów…

Program FREE

format filmu avi

chciałbym dodać iż film sprawdzałem na dvd podłączanym do tv oraz na laptopie tak samo sie zacina… to chyba wina złego odkodowania czy coś… :expressionless:

Raczej chyba złego filmu…

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

To masz coś z filmem, najprawdopodobniej plik jest uszkodzony. Nie wiem, może ktoś kiedyś konwenterował i powstały w skutek tego takie błędy. W każdym bądź razie z komputerem powinno być wszystko ok.

Pozdrawiam :wink: