Problem z odtwarzaniem filmow

(Lwm) #1

Witam,j.w mialem wczesnie win 98 i odtwarzalem filmy przy pomocy all playera i live update.Ostatnio zainstalowalem win xp i przy pomocy tego samego odtwarzacza nie idzie ni c ogladac .prosze o rady

pozdr

(:: MARIO ::) #2

karta?stery?codeki?etc.

(Krzysiel) #3

Kodek DivX 5 i wszystko działa :slight_smile:

(lazikar) #4

Zainstaluj sobie to http://softnews.pl/modules.php?name=New ... e&sid=4293

(Dziobson) #5

WG. Mnie najlepszy pod XP jest Windows Media player 9. Ale allplayera też urzywam :smiley: Zainstaluj zestaw kodeków.

PS. Do niektórych filmów w formacie *.rm trzeba jeszcze program Real one Player (w necie jest wersja trial)

(Xiao19) #6

zmien playera i tyle na BsPlayer,Xvid,lub crystal Player i zawsze instaluj tak Divx,Xvid najnowszy ,Ac3filter monlighddecoder, oraz ogg i powinno praktycznie wszystko chodzic

stronki chyba znasz jak nie to daj znac to ci podam do wszytkiego : :slight_smile:

i odradzam ci instalowanie jakis malych pakiecikow z kodekami bo czesciej zawieraja elem. szpiegujace i inne swinstwa niz ten dekoder co powinine byc

jedynym takim zestawem kodekow to mozesz sobie zainstalowac jest

wma9_redist. ze strony

http://www.poikosoft.com/download.htmlt

(Axeoth) #7

Mogłbyś bardziej szczegółowo opisać problem? Co znaczy "nie idzie nic oglądać" ? Nie ma dźwięku, obrazu, program się wiesza, wyświetla komunikat, że format pliku jest nieobsługiwany... ? Jesli chodzi o kodeki, to brakujące wyświetli ci AVIcodec.

(Lwm) #8

niestety zadna z wasych porad nie pomogla ,malo tego mam dvd ktore w win 98 chodzilo bez problemu a w xp zacina sie .Sciagnalem nawet detonator do karty graficznej(nivida tnt2)ale jest to samo,zacina sie obraz.

pozdr

(lazikar) #9

A jaki masz sprzęt?? :smiley:

(Dziobson) #10

Do DVD możesz sprubować Power DVD.Polacem!

(Lwm) #11

sprzet jest kiepski ale na 98 chodzilo :smiley:

pentium 3 450

tnt2 32 mega

win xp (byl 98)

plyta aopen

cd-dvd combo lite-on

(lazikar) #12

Tylko musisz wziaść pod uwagę że XP jest bardziej wymagającym systemem więc chyba znamy już przyczynę. :?

(Lwm) #13

wiec powrot do 98 mnie czeka?a porpos moze da sie troche podkrecic ten procek tylko nie wiem jak sie zabrac do tego

(lazikar) #14

Niekoniecznie musisz powracać, jeżeli system chodzi dobrze to zainstaluj sobie dwa systemy. :smiley:

(Dziobson) #15

Zainstaluj sobie jeszcze win 98 i na nim ogląddaj filmy :smiley:

(Lwm) #16

szkoda mi kasowac to wszystko co juz poustawialem no coz dzieki za rade myslalem ze rozwiaze ten problem jakims programikiem.Dzieki za rady i pozdr

(Axeoth) #17

Nowe streowniki niekoniecznie muszą rozwiązywać problem. Jeśli chodzi o filmy, to wszystkie bez wyjątku chodziły mi najlepiej na sterownikach sprzed pięciu lat, z płyty, którą dostałem przy zakupie kompa. Na nowszych wszystko przycina, zacina się, dźwięk nie współgra z obrazem itp. Zresztą możliwe, że zainstalowałeś zbyt wiele kodeków. Na sprzęcie tej klasy najlepszym rozwiązaniem jest instalowanie jedynie fddshow. Radzi sobie z większością filmów. Jeśli już koniecznie trzeba zainstalować coś dodatkowo, bo jakiś film nie chodzi, to wspomniany wyżej AVIcodec wskaże co i jak. Tyle, że lepiej instalować pojedyncze kodeki, niż całe zestawy. A co do systemu, to niekoniecznie musi być on w jakikolwiek sposob odpowiedzialny. Na moim sprzęcie XP ślimaczył się niemiłosiernie, ale filmy chodziły tak samo dobrze o ile nie lepiej niż na 98 tyle, że kodeki też były odpowiednie.

(Dziobson) #18

Przecież możesz mieć 2 windowsy na jednym kompie.

(lazikar) #19

Tak ele musi je najpierw zainstalować. A jak się instaluje 98 i xp to chyba wiesz. :smiley:

(Axeoth) #20

Zapraszam tutaj http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=4658&highlight=filmy Czytnij co napisał Krogulec.

PS. W dalszym ciągu nie wiemy jakie kodeki instalowałeś.