Problem z odtwarzaniem niektorych plyt DVD

Moj problem jest dosyc nietypowy gdyz moja stacja DVD (LITE-ON DVDRW SOHW-1693S, tak wiem stare to ustrojstwo) odtwarza praktycznie wszystkie (albo moze i wszystkie nie pamietam aby kiedys nie otworzyla) ORYGINALNE plyty DVD, takie jak z roznych czasopismy czy kupowanych pudelkowo. Problem pojawia sie jak proboje odtworzyc plyty nagrane przez znajomych (i nie tylko jednego, u kazdego tak mam) wyskakuje mi ze plyta jest pusta, mimo ze u innych dziala, Sciagalem z internetu sterowniki ale nic nie pomoglo, uzywalem plytki czyszczacej tez nic. Pewnie to ze starosci i itak bede musial kupic nowa stacje ale ciekaw jestem czy da sie jakos ta odratowac.

(PS. Sry za brak polskich znakow, ale nie mam zainstalowanej polskiej czcianki na PC :oops: )

Prawdopodobnie napęd jest uszkodzony i niepoprawnie czyta format DVD-R a z DVD-ROM sobie radzi. Spróbuj przeinstalować firmware Ew. sprawdź czy na innym kopie działa normalnie. Jeżeli jest on na gwarancji to oddaj go do serwisu.

Jak tak patrze to widzę że ten model jakiś strasznie awaryjny musi być bo na googlach aż roi się od problemów z tą nagrywarką.