Problem z odtwarzaniem plików wideo

Witam

Niedawno nagrałem sobie kilka odcinków serialu na dysk kompaktowy. Przetestowałem go oczywiście po wypaleniu. Sprawdzałem w nagrywarce LG i drugim czytniku od Nec’a. Była od razu weryfikacja kompilacji przy zapisie. Wypadło pozytywnie. Płyta działa na komputerze pięknie. Wszysko OK. Problem powstał dopiero gdy chciałem odtworzyc film w stacjonarnym odtwarzaczu DVD LG DV 8931V. Plik video uruchomił się ale wystąpiło przesunięcie dzwieku wzgledem obrazu. Sygnał audio odbierany jest poprawnie, natomiast video “tnie sie” jak cholera, gubi klatki, przerywa, przeskakuje gwałtownie o kilka minut do przodu żeby zdarzyc za dzwiekiem, nie daje sie tego ogladac. Wyglada to jakby laser nie nadązał za odczytywaniem płyty lub telewizor z odbiorem sygnału. Sprawdziłem wszystkie pliki na dysku jest tak samo wiec nie ma mowy zeby było cos źle nagrane, bo wypaliłem wszystko drugi raz. Nastepna płyta działa również w komputerze a w stacjonarnym DVD nie.

Pliki filmowe (jeden 179MB 25min.) mają rozszerzenie.avi, ale nie wiem czy to jest DIVX, bo obraz zbyt jaskrawy i ostry jak brzytew niemal jak HD DVD; Parametry:

Bitrate: 3Kbps

Format dzwieku MPEG layer-3, 128kBit/s, 48000Hz Stereo

Format video 640x480 klatek: 34.881, klatek/sek 23.926, 123KB/sek, nieznany format

We własciwosciach podane są jeszcze informacje o oprogramowaniu:

VirtualDubMod 1.5.4.1 (build 2066/release)

Płyta została nagrana jako dysk z danymi ISO CD/DVD-ROM. Wczesniejsze dyski z filmami jak nagrałem nie miałem problemów wszystkie działaja w komputerze i na stacjonarnym DVD po dzis dzień. Nie wiem o co chodzi i czemu tak jest. Pomóżcie :help:

A z jaką prędkością je nagrywałeś?

Z mniejszą niż nominalna. Co ma predkosc nagrania do odtwarzania?

No ma. Im mniejsza prędkość tym dokładniej nagrana płyta z mniejszą ilością błędów.

Spróbuj z jeszcze mniejszą.