Problem z odtwarzaniem RMVB, brak napisów

witam :slight_smile:

mam problem z odtworzeniem RMVB… miałem zainstalowany RealPlayer v10, który nie wiem czemu nie odtwarzał napisów, inne programy np. Media Player Classic i VPlayer też odtwarzały tylko film, ale napisów nie :expressionless: więc spróbowałem zainstalować RealAlternative 1.52 ( ale Media Player Classic miałem wcześniej chyba oddzielnie) przed instalacją wyświetliło sie że nie może być kontynuowana gdy zainstalowany jest RealPlayer… więc go odinstalowałem… nie wiem o co tu chodzi… obecnie mam zainstalowany Alternative ale nadal nie odtwarza w żadnym z programów… oprócz All Player v2.4

jeśli to ważne, kodeki które mam zainstalowane:

  1. AVI Codec

  2. QuickTime Altern. 1.76

  3. Real Altern. 1.52

  4. fddshow [rev985] [2007-03-03]

mimo że radzi sobie All Player to ja chciałbym używać Real Playera do odtwarzania RMVB z napisami… i także do innych celów ale nie wiem czemu instalacja Alternative’a wykluczyła Real Playera…

proszę o pomoc…

Mogę napisać jak zrobić, by napisy odtwarzane były w Media Player Classic. Tak więc jak uruchomisz program, to:

klikasz na VIEW --> OPTIONS --> z drzewka opcji wybierasz OUTPUT w sekcji PLAYBACK --> W ramce DIRECTSHOW VIDEO ustawiasz na VMR 9(renderless)** (jak masz starszą kartę graficzną to ewentualnie możesz wybrać VMR 7(renderless)** zadziała w ten sam sposób), tak samo postępujesz w ramce REALMEDIA VIDEO i QUICKTIME VIDEO i jeżeli nic więcej nie przestawiałeś w odtwarzaczu, to powinieneś cieszyć się napisami w filmach.

Real Alternative wyklucza Real Playera, gdyż sama zawiera już potrzebne komponenty do odtwarzania plików realmedia i nie ma potrzeby używać do tego Real Playera, jest on zbędny.

ustawiłem wszystko ale nie mam napisów, w ogóle nie wiem jak załadować do niego napisy… :frowning: tam jest tylko okienko “dub” czyli chodzi chyba o dzwięk, bo napisów tam nie odtwarza…

20070902192235qu6.jpg

chodzi o te drugie

co do Real Playera, to przydawał mi się :slight_smile: więc szukam takiego rozwiązania żeby mieć jakiś odtwarzacz do RMVB i także Real Player jednocześnie

SubEdit-player -spróbuj

pinio150

Jeśli nie skutkuje opis 79ronin to zostaje oglądanie filmów rmvb w allplayerze lub subedicie co jest moim zdaniem bardziej wygodne, przynajmniej możesz zmieniać położenie napisów.

A jeśli koniecznie chcesz mieć napisy w filmach rmvb to zainstaluj DirectVobSub, który wchodzi w skład k-lite codec pack i jeśli napisy będą się nazywać jak film automatycznie zostaną wczytane ;)>

opis 79ronin nie skutkował… wszystko ustawiłem jak należy… ale wszystko jest OK :slight_smile: postaram się Wam wytłumaczyć, ale myślę że śmiać się nie powinniście :wink: (ktoś rozumny załapie o co chodzi :stuck_out_tongue: )

no więc tak…

jakiś czas temu znalazłem Subedit Player :slight_smile: i spodobał mi się i stał ulubionym odtwarzaczem :slight_smile: miałem i mam go cały czas więc był pierwszym w którym sprawdziłem dany film w RMVB i napisy do niego… wszystko byłoby OK i nie zakładałbym tematu gdyby… odtworzyły się… Wyskoczył jakiś błąd w Subedicie, nie pamiętam już jaki, w każdym bądź razie film nie chciał się otworzyć, więc uznałem że Subedit nie odtwarza RMVB… i stąd całe zamieszanie…

dziś wracam, wchodze na forum i patrzę że przemo198515 odpowiedział. Tym samym sprawdziłem jeszcze raz dla pewności w Subedicie czy na pewno są problemy (przed napisaniem posta)

no i patrze… WSZYSTKO OK!!!

DZIĘKI ZA POMOC :slight_smile: WSZYSTKO OK!!!