Problem z odtwarzaniem video ze stron www w Maxthonie

Witam,

Mam problem z odwtarzaniem plików video uruchamianych na niektórych stronach www.

Dla przykładu: jeśli wejdę na stronę http://www.neostrada.pl, to po kliknięciu na “obejrzyj materiał wideo” uruchamia mi się real player i bez problemu oglądam dany plik.

Jeśli jednak wejdę na stronę itvp.pl to nie mogę uruchomić żadnej relacji

podobnie na stronie sport.onet.pl gdzie nie mogę uruchomić żadnego filmiku np. z meczy. Nie wyświetlają mi się żadne komunikaty o błędach. Tylko w jednym przypadku (chyba na Interii) wyświetliła mi się informacja, że moja przeglądarka nie obsługuje ActiveX. Czy to może mięć związek…? Używam Maxthona.

Mam wrażenie, że problem pojawia się gdy powinien się odpalić WMP, natomiast przy uruchamianiu się Real Playera nie ma problemu.

Co dziwne do tej pory nie miałem takich problemów na żadnej ze stron.

Złączono Posta : 24.10.2005 (Pon) 0:03

Update,

Problem musi być związany z Maxthonem bo kiedy odpaliłem IE to wszystko było OK (żadnych przoblemów z wyświetlaniem strumieni wideo prz użyciu WMP)

http://forum.maxthon.com/forum/index.php?showtopic=28513

Jeszcze raz dzięki ElmoTron :wink:

Rzeczywiście chodziło o uruchomienie opcji “zezwalaj na AxtiveX” w opcjach Maxthona (opcje pobierania). Problem jest rozwiązany. Przy okazji z ciekawości chciałbym wiedzieć, czy użytkownicy FF lub Opery mogą bez problemu korzystać z serwisu np. http://www.itvp.pl bo chyba przeglądarki te nie umożliwiają korzystania z ActiveX ? Ale może się mylę więc będę wdzięczny za informacje od użytkowników tych przeglądarek odnoście sposobu korzystania z tego typu serwisów internetowych.

W Operze stronka dziala ok,filmiki sie laduja,odbior dobry.Ponizej str z info o wymaganiach.

http://www.itvp.pl/sys/wymagania/i.tvp/

http://www.itvp.pl/sys/faq/i.tvp/