Problem z odtwarzaniem video

(Maciekk) #1

Od pewnego czasu jak otwieram video w każdym programie to obraz czasem się tak spowalnia tzn muzyka gra dobrze, a obraz jest do tyłu o kilka sekund i ruchy są takie wolne. Co to może być?

(aju) #2

W każdym programie i z każdym filmem tak się dzieje?

Jak tam kodeki? Odinstaluj obecne i zainstaluj k-lite (lub inne - nie raz podawane na forum :wink: )

(Maciekk) #3

kodeki mam divX

(system) #4

A odtwarzasz filmy z płyty czy z dysku???

(Maciekk) #5

i z plyty i na dysku sie zacinają

mógłby ktoś podać mi jakąs stronę, gdzie mogę ściągnąc jakieś dobre kodeki, z którym prawdopodobnie bedzie mi działać?

(Czupa Fm) #6

kiedy mialem wolnego kompa i tak mi sie dzialo z divx-em wtedy uzywalem innych kodekow i dzilalo jednym z takich byl ffdshow. To jest starsza wersja tego kodeka http://czupa.fm.fm.interia.pl/ffdshow20021029.exe

Nowsza mozesz pobrac w kategori Rozszerzenia multimedialne i kodeki

(Maciekk) #7

zainstalowalem, obraz dziala dobrze, tylko czasem zacina się i jak się odcina to słychać tylko muzykę, a obrazu nie ma. Wiecie co to?

(Biuro) #8

zainstalluj allplayera i pakiet ffdshow

(Czupa Fm) #9

czasami mi sie tak dzialo jak robilem fullscreen. Nacisnij stkalke w prawo na klawiaturze to przewijanie do przodu czasami pomaga

(Maciekk) #10

no zainstalowałem ten kodek ffdshow i działa video sam głos, bez obrazu wogole! CO ROBIĆ?!

(truti) #11

Zrób to:

http://www.videolan.org/

:roll:

(Maciekk) #12

a może to wina jakiś wirusów albo czegoś?

(Matnis5) #13

Zanim zaczniesz cokolwiek instalować może warto sprawdzić jakich kodeków brakuje Ci do poprawnego wyświetlania filmów?

Ściągnij sobie AVIcodec albo VideoInspektor i się okaże czego nie ma.

(truti) #14

Nie rozumiem dlaczego zaśmiecać kompa różnymi codec packami. Jeżeli można użyć jednego playera do wszystkich formatów. I nie potrzebne są żadne dodatki.

Na słowo codec wszyscy szukają paczek z jak największą ilością tych w zdecydowanej większości zbędnych kodeków.

Każdy woli to co lubi więc ... :stuck_out_tongue_winking_eye: