Problem z odtwarzaniem z DVD

(Dexter1) #1

mam stosunkowo stary sprzet: Celeron 500 przetaktowany na 566... geforce 2 64mb, 256RAM...

mam nagrywarke DVD, jednakże nie bardzo chca mi sie odtwarzac filmy... a mianowicie chodzą, jednakże sie przycinają... sprzet mi je odtwarza "schodkowo"...

co moze byc tego przyczyna gdyz czytalem w artykulach ze taki komputer powinien sobie poradzic z filmami dvd...

pomozcie... :?

(Aficio32) #2

Moze podasz cały konfig swojego kompa? Moim zdanie maławo Ramu , co najmniej 512 , no grafa lepsza. Jaki system?

(Clubbasse207) #3

wszystko zależy od tego czy karta grafiki ma spzrętowe wsparcie dla mpeg 2 :stuck_out_tongue:

jeśli nie ma to możesz dokupić karte ze sprzętowym dekodowaniem mpeg na allegro ok 15 zł :stuck_out_tongue:

(Dexter1) #4

Celeron 2 566mhz...

nVidia GeForce 2 64mb...

Sdram 256mb...

no a system... Windows 98 bo formata robilem a mam zla plytke z Xp...

(Johny) #5

Generalnie słaby sprzęt nawet na filmy,Celeron 500 Mhz demonem szybkości nie jest,przetaktowany może się przegrzewac - problemy ze stabilnością,spróbuj też odwirusowac kompa,może coś ci siedzi,co obciąża odtwarzanie filmów,ściągnij też najnowsze kodeki,błędy kodeków mogą byc przyczyną problemów,ewentualnie spróbuj z jakąś dystrybucją Linuxa,np. movix - wersja knoppixa uruchamiająca się z płyty,odtwarzająca filmy i muzykę,sprzętowy mpeg2 rozwiązał by problem

(Szymszejdi) #6

Jak na odtwarzanie DVD to te 256 mb RAMU to nic! Koniecznie musisz dokupić ramu, żebyś miał przynajmniej 512

(JNJN) #7

A system to.

Stery do płyty głównej wgrane.

Sprawdź tryb pracy dysku i napędu DMA - porada dla XP.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 851#213851