Problem z odtwarzeniem filmów nietypowy!

Witam!

Windows 7 powinien mieć kodeki wbudowane do wielu popularnych formatów. Odpowiedź nasuwa się sama: system, albo sterowniki.

Mam pc z XP i mam laptopa z win7 X64, a jednakowo sprawnie odtwarzają się wszystkie filmy.

Pierwsze, to jednakowo mam zainstalowany directx 9.29 redist z dobreprogramy, na XP i na win7. Jednakowo mam smplayer (ma wbudowane kodeki) i także w obu zainstalowany kodek vp8vfw.

W zależności od przeglądarki, - Firefox - odtwarzanie filmów z neta można ustawić na uaktywnij dla renderowanej grafiki gfx.color_management.mode - liczba całkowita 1

 

Sterowniki są zainstalowane właśnie, dlatego dziwi mnie ten problem. To tak jakby pliki były uszkodzone, ale przecież wiem że nie są skoro na starym komputerze wszystko. Bogdan_G zrobiłem tak jak radziłeś i nic się nie zmieniło, dalej jest tak samo.

Próbowałeś odtwarzacza VLC który nie wymaga instalacji żadnych dodatkowych kodeków? Jeśli i na nim nie otworzysz tych filmów to trzeba będzie szukać głębiej w systemie :wink:

Próbowałem niestety, reinstalowałem system a problem dalej jest :frowning:

Co w oknie “Komunikaty” ustawionym na “szczegółowość 1 (ostrzeżenia)” pokazuje VLC po otwarciu filmu?

 

Coś takiego:

avcodec error: Could not open G:\The.Equalizer.2014.PL.BRRip.XviD-KiT.avi: Unknown error

mkv error: cannot load some cues/chapters/tags etc. (broken seekhead or file)

mkv error: cannot load some cues/chapters/tags etc. (broken seekhead or file)

Czy to nie jest przypadkiem problem z napędem cd-rom? Czy dysk G: u ciebie to cd-rom? skopiuj ten film na dysk twardy i sprawdź czy odczyta.

To jest pendrive :slight_smile: skopiowałem i dalej jest to samo.

Skopiowałeś, to na dysk, więc z prawokliku wejdź we właściwości, odblokuj. Jak już masz te playery, to obydwa mają pomijanie uszkodzonych klatek, więc to nie problem.

Załadowałeś film na pendrive, na pc z XP?

A nie jest to tak, że z płyty odtwarza, ale film jest zabezpieczony przed kopiowaniem. Oczywiście można skopiować, na dysk, nawet na pendrive, ale znowu tego nie da się odtworzyć?

Coś Ci bardzo zależy na tym filmie, skoro przeinstalowałeś system i robisz cudawianki, żeby go obejrzeć. Skoro odtwarzasz ten bezcenny film na XP, tak twierdzisz, to można go nagrać.

Dziwna sprawa. Wklej na pastebin albo gdzieś indziej logi z debug w tym oknie komunikatów i daj link.

ps warning: this does not look like an MPEG PS stream, continuing anyway

ps warning: garbage at input, trying to resync…

mkv error: cannot load some cues/chapters/tags etc. (broken seekhead or file)

mkv error: cannot load some cues/chapters/tags etc. (broken seekhead or file)

mkv warning: no cues/empty cues found->seek won’t be precise

faad warning: decoded zero sample

direct3d warning: trying surface pixel format: YV12

avcodec warning: disabling direct rendering

mkv warning: MKV/Ebml Parser: m_el[mi_level] == NULL

mkv warning: MKV/Ebml Parser: m_el[mi_level] == NULL

mkv warning: MKV/Ebml Parser: Up cannot escape itself

mkv warning: EOF

mkv warning: cannot get block EOF?

mkv warning: EOF

mkv warning: cannot get block EOF?