Problem z Odwarzaniem Filmów, grami

Witam mam duży problem mianowicie chciałem oglądać filmy i podłączyłem tv do kompa.

wszystko działało spoko i ok, jednak rozmiar filmu był zły, cośtam pomieszałem i teraz jak chciaem podłączyć monitor, to nie wyświetlał się ekran.

Próbowałem to zrobić, ustawieniach ekranu i tam jak zawsze były takie 2 monitry to to coś wyłaczyłęm czy jakos tak.

Wylaczyłem kompa podpiołem monitor i działa :smiley:

Na 1 rzut oka wszystko ok. Ustawiłem moniotr tzn dopasowalem rozdzielczość do mojego i co patrze?

Tak jakos inaczej wszystko wyglada.

Próbuje wlaczyć gre, poczym mi wysakuje taki bład:

008.11.2 18:35:51

OS : Windows XP 5.1 (Build: 2600)

CPU : GenuineIntel PentiumPro-class processor @ 1809 MHz with 1023MB RAM

Video : No Video

Please enable Direct3D acceleration. You can do this by starting dxdiag and enabling Direct3D Acceleration in the Display1/2 tab after installing DirectX 8.1b (or later) and the latest drivers for your graphics card.

Co jeszcze? Okna w mojej przegladarce miały taki ładny kolor teraz takie szare niewiem.

Do tego filmy na kopmie maja teraz straszna jakość widać pixelowe kwadraty, a przy powiekszeniu na pelny ekarn film nie leci w ogóle.

Najgorsze jest to ze jak chce wejść w ustawienie ekranu to mam tylko takie cos:

http://img48.imageshack.us/my.php?image=pomocew9.jpg

Widać że cos jest nie tak bardzo prosze o pomoc z góry dzieki :wink:

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Nie wiem czy to widać, ale na forum używamy polskiej pisowni.

Proszę więc edytować własnego posta i usunąć błędy

Opisalem to najlepiej jak mogłęm. nieiwem jak to sie stało ale naprwde, dlatego pisze tu forum w celu uzyskania pomocy.

W opisie błędu masz napisane co robić.

Start --> Uruchom --> (wpisz) dxdiag --> OK. W oknie które się pokaże, zakładka Ekran i ustaw Direct3D na włączone.

Najlepiej sprawdź sterowniki karty graficznej i zrób aktualizację DirectX.

pisze mi ze funkcje direct sa niedosepne i nie da sie ich wlaczyc, a w uwagi pisze ze nieznaleziono zadnych problemow.

Mysle ze problem polega gdzies w ustawieniach ekranu, wczesniej po wejaśćiu w ustaw mialem 2 okienka teraz mam to jedno co dalem w scr.

A jaką masz kartę grafiki? Sterowniki w ogóle masz zainstalowane? Jak nie to zainstaluj steroniki do grafiki.

Zakładam, że ATI. Zainstaluj sterowniki i dx’a :stuck_out_tongue:

Po ATI mi wcięło kropkę, po prostu przykre. Czytam czasem posty bez żadnych znaków przestankowych, a moderator zwraca uwagę na brak kropki. Jakby co, to popraw swoje ostatnie zdanie, brakuje kropki.

kostek135 , Ponowny monit.

Nie wiem czy to widać, ale na forum używamy polskiej pisowni.

Proszę więc edytować własnego posta i usunąć błędy

nie to ie sterowniki wiem ze na 80% ten problem dotyczy tego, wcześniej w persnoalizacji ekranu wyglądało to tak :

http://img234.imageshack.us/my.php?image=aaaaaary6.jpg

a teraz wyglada to tak:

http://img48.imageshack.us/my.php?image=pomocew9.jpg

???

Ja bym jednak zaryzykował że to sterowniki. Spróbuj przeinstalować/zainstalować.

Zaryzykował, phi. U mnie ten drugi monitor pojawia się po zainstalowaniu sterowników. Zainstaluj wpierw je, a potem DX 9.0c.

… po zainstalowaniu DirectX 8.1b (albo późniejszy) i ostatnich (czyt. najnowszych) sterowników do swojej karty graficznej.

Masz jeszcze jakieś pytania?

o kuzwa xD thx

kostek love <3

kostek to “zaryzykował” to było tylko tak z ironią :slight_smile: I 20% w tym przypadku miało takie znaczenie :wink:

zainstalowanie sterownika nic nie pomogło, teraz kiedy nacisne na prawym na pulpit pojawiła mi się nowa ikonka ATI CATALSTYR ® Control Center, po wlączeniu tej ikonki wyskakuje mi okno : nie jest zainstalowany zaden sterownik ATI albo sterowniki ATI działają nieprawidłowo zainstaluj strownik ati do danego sprzetu ati.

Teraz to już nic niewiem co się stało :frowning:

ok zainstalowalem sterowniki do karty i działa już mam te okienko 2 monitrów, ale teraz mam taki problem że po podlaczeniu kompa do monita pisz mi aout of range, natomiast jak podlacze kompa do tv wszystko działa ok i ładnie gry działaja i filmy tak samo.

pytaniem oje jest takie jak zrobic znowu mógł miec wszystko na moniotrze?

Nie rozumiem pytania. Napisz bardziej po polsku. Używaj zdań pojedynczych. Są o wiele bardziej czytelne od złożonych. Z tego co napisałeś, mogę jedynie snuć takie wnioski. Źle podłączasz monitor do karty graficznej.

Acha - jaka dajesz częstotliwość odświeżania monitora? czy karta jest po OC? Ogólnie napisz “coś” więcej.

temat do zamknięcia