Problem z odzcytem CD w DVD LITE-On 1653 S

Tak jak napisałem w temacie mam problem z napędem DVD, a konkretnie z nagrywarką LITE-On model: SOHW-1653S01C.

Nagrywarka ta odczytuje mi tylko płyty DVD i tylko je nagrywa, natomiast płyt CD nie czyta. Tzn. w tym sensie że po kliknięciu na ikonę napędu nie prosi żeby włożyć dysk, tylko go otwiera nie wyświetlając zawartości. Problem jest też, jak już wspomniałem z nagrywaniem CD. Wypiąłem jednak napęd z komputera i podpiąłem go do drugiego, żeby sprawdzić czy tam jest wszystko ok, ale na drugim kompie jest tak samo. Czy to może być spowodowane brakiem service packa?

Jak to naprawić jeśli w ogóle się da?

Wgraj nowy firmware :arrow: Klik

Firmware szukaj tutaj (po lewej Masz listę producentów, znajdź swój model).

Wyczyść napęd, :arrow: instrukcja.

cosik_ktosik dzięki śliczne zrobiłem to wszystko tak jak jest napisane, ale i tak nie pomogło. Nagrywarka dalej czyta tylko DVD, a CD już nie, chociaż jak włożę płytę CD to napęd reaguje. Tak jakby zaczyna ją odtwarzać lecz w pewnym momencie staje i nie wyświetla zawartości.

WNHacker ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

1653 to jest stary napęd, być może poprostu Twój już kończy żywot :slight_smile: