Problem z odzyskaniem danych

Witam!

padła mi płyta w kompie i kiedy podpiąłem dysk pod inny komputer i nie mogę odzyskać z niego żadnych danych. XP widzi go jako dysk w całości ale nie mogę go otworzyć i chce go formatować. Vista widzi nawet partycje ale nie może przenieść żadnych danych. Programy do odzyskiwania danych widzą pliki które wykasowałem i niektóre z tych które są na dysku, ale nie widzą wszystkich plików znajdujących się na tym dysku. Czy jest jakieś skuteczne narzędzie do przeniesienia (odzyskania) danych z tego dysku? Proszę o pomoc! Z góry dziękuję

Może z jakiejś live CD np. http://www.knoppix.pl/download.html ale to dziwne że nie widzi partycji

• chyba że masz partycje w fat to możesz DOS’em

Spróbuj odzyskać partycję programem Testdisk

Instrukcja do testdiska po polsku

Instrukcja do Testdisk po angielsku

już widzi partycje, ale chyba jest coś uszkodzone, bo nie ma wszystkich plików. Czy jest jakiś program do naprawy , bo XP sobie nie radzi (po wykonaniu ze 25% pisze, że uż nie może dokończyć operacji). dzięki bardzo za pomoc

snikki ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.