Problem z odzyskaniem danych

(Daned) #1

Witam!

padła mi płyta w kompie i kiedy podpiąłem dysk pod inny komputer i nie mogę odzyskać z niego żadnych danych. XP widzi go jako dysk w całości ale nie mogę go otworzyć i chce go formatować. Vista widzi nawet partycje ale nie może przenieść żadnych danych. Programy do odzyskiwania danych widzą pliki które wykasowałem i niektóre z tych które są na dysku, ale nie widzą wszystkich plików znajdujących się na tym dysku. Czy jest jakieś skuteczne narzędzie do przeniesienia (odzyskania) danych z tego dysku? Proszę o pomoc! Z góry dziękuję

(mareksolak) #2

Może z jakiejś live CD np. http://www.knoppix.pl/download.html ale to dziwne że nie widzi partycji

• chyba że masz partycje w fat to możesz DOS'em

(Cosik Ktosik) #3

Spróbuj odzyskać partycję programem Testdisk

Instrukcja do testdiska po polsku

Instrukcja do Testdisk po angielsku

(Daned) #4

już widzi partycje, ale chyba jest coś uszkodzone, bo nie ma wszystkich plików. Czy jest jakiś program do naprawy , bo XP sobie nie radzi (po wykonaniu ze 25% pisze, że uż nie może dokończyć operacji). dzięki bardzo za pomoc

(Agatonster) #5

snikki ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.