Problem z odzyskaniem pieniędzy od użytkownika ebay

Witam!!

Od dłuższego czasu mam bardzo duży problem z nabyciem wcześniej zakupionego przedmiotu,zwrocie pieniędzy i kontakcje z jego sprzedawcą o niku krisinu!

1.5 miesiąca temu zakupiłem przedmiot na aukcji eBay którego łączny koszt wyniósł 50.50 funtów!(40 funtów za koszty transportu i 10.50 funtów za telefon)

Natychmiast po zakończeniu aukcji skontaktowałem się z użytkownikiem i poprosiłem go o podanie dokładnego kosztu aukcji wraz z przesyłką oraz aktualnego adresu na który mam wysłać pieniądze!

Użytkownik odpowiedział mi że łączny koszt wynosi 50.50 funta i że tyle pieniędzy mam mu wysłać poprzez bank transfer lub czek!

Jednak z przyczyny tego iż w Polsce są bardzo utrudnione możliwości wysyłki pieniędzy za granice poprosiłem sprzedawce o możliwość wysłania mu pełnej kwoty gotówką w funtach!

Użytkownik odpisał że jest mu to zupełnie obojętne i dostosował się do mojej propozycji!

Wcześniej również zarzadał abym wysłał mu pełną kwotę w lirach maltańskich lecz ja odpisałem iż jest to nie możliwe ponieważ nie ma takiej waluty w polskich kantorach!

Po czym wysłałem pełną kwote pieniędzy za transakcję w zadeklarowanej wcześniej walucie(funt)!

Gdy wysłałem pieniążki, bardzo długo musiałem czekać na wiadomość o dotarciu pełnej kwoty do rąk sprzedawcy!

Po 18 dniach otrzymałem maila w którym sprzedawca potwierdził dotarcie pełnej należności i zażądał abym dodatkowo wysłał mu jeszcze 35 funtów gdyż ma problem z wysyłką przedmiotu do Polski!

Tłumaczył się tym iż wysyłka do Polski jest bardzo droga i łącznie kosztuje 75 funtów!

Odrazu odpisałem mu że nie jestem w stanie wysłać takiej kwoty pieniędzy i że jest to niemożliwością aby wysyłka była aż tak droga!

Ponadto napisałem mu iż nie okreslił tak dużej kwoty wysyłki w aukcji i że nie ma prawa żądąć ode mnie dodatkowej sumy!

Na odpowiedż z jego strony musiałem czekać aż 30 dni!

Nie odpowiadał na moje wiadomości i zupełnie je lekceważył aż do chwili kiedy rozpoczołem spór o ten przedmiot na witrynie eBay!

Użytkownik podczas prowadzonego sporu zarządał powtórnie abym wysłał mu jeszcze 35 funtów lecz ja nie wyraziłem na to zgody gdyż uważam to za oszustwo!

Użytkownik tłumaczy się mówiąć że miał zaznaczoną w szczegółach aukcji opcję dotyczącą kosztów transportu która mówi o tym iż kwota 40 funtów za wysyłkę jest przeznaczona tylko na mieszkańców Wielkiej Brytanii!

Tak rozumiem jego wypowiedż ale ja po skończonej aukcji dokładnie spytałem go o koszty transportu do Polski poprzez emaila w którym wyrażnie odpowiedział że koszty za wysyłkę wynoszą 40 funtów a całość 50.50 funtów i że taką kwotę mam mu wysłać!

Napisałem już wiele wątków w naszym sporze lecz użytkownik odpowiadając, kierował się zawsze takimi samymi argumentami!

Ostatnio zaoferował mi zwrot pieniędzy ale twierdzi że musi mi potrącić 10 funtów za koszty wystawienia na witrynie eBay i transport pieniędzy do mnie!

Po intensywnej wymianie zdań i wielu kłutniach jednak zgodziłem się na zwrot pieniędzy gdyż sądziłęm że bedzie to najlepszy sposób na odzyskanie swoich pieniędzy!

Jednak do dnia dzisiejszego nie otrzymałem ich do domu! !!

Ważność sporu skończyła swoją ważność parę dni temu i od tamtego

momentu użytkownik nie odpowiada na moje maile!

Ostatni jego post na sporze mówi o tym że wysłał on pieniądze do mnie i że mam czekać na ich przybycie w ciągu najbliższych dni!

Nie mogę już założyć drugiego sporu odnośnie tego samego produktu, ani

domagać sie zwrotu pieniążków za pomocą serwisu ebay ,ponieważ

wysłałem pieniądze gotówką a przez ten sposób nie ma możliwości

ubiegania sie o zwrot należności!

Nie wiem co robić!

Czy opłaca mi sie iść z tym tematem na policję??

Czy zna ktoś z was jakiś innny dobry sposób na odyskanie tych

pieniędzy??

Wysyłałem również tego typu problem do niemieckiego i polskiego serwisu Ebay lecz nie uzyskałem żadnej konkretnej odpowiedzi ani pomocy!

W tej sytuacji nie wiem co mam zrobić i bardzo proszę o pomoc z Waszej strony!

I rada dla wszystkich użytkowników ebay na przyszłość!

Nie wysyłajcie nigdy żadnych pieniędzy w kopercie !

Serdecznie pozdrawiam!!

Złączono Posta : 06.05.2006 (Sob) 17:51

Chciałem jeszcze dodać że nie mam możliwości wystawienia użytkownikowi, negatywnego komentarza ponieważ minął czas na wystawienie komentarza!

Jaki ma być sposób odzyskania pieniędzy? Poprostu zrobił cię na czarno. Idź z tym na policję. Ale chyba nic nie poradzą. Kasa przepadła. Na drugi raz musisz wiedzieć, że nie robi się transakcji przez Internet.

hmm jeżeli amsz potwierdzenie jakiekolwiek że wysłałeś mu kase to na policje :roll: ale kasa raczej przepadła :?

Mam potwierdzenie wysłania pieniążków oraz jego maile które świadczą o tym iż pieniążki dotarły!

taka batalia za 300zł :o

myśle że warto było tyle zapłacić żeby sie czegoś nauczyć :twisted:

o ile wiem to kasa w kopercie, to nielegalna sprawa.

ty wbrew prawu vs on wbrew prawu.

ciekawe jak policja by to widziała :slight_smile:

No właśnie jak możesz mieć potwierdzenie wysłania pieniędzy, jak wysłałeś je w liście?

kolszynski gratuluję niefrasobliwości 8)

A o kasie zapomnij, chyba że zatrudnisz Rutkowskiego :P. 8)

Gratuluje głupoty i naiwnosci :lol: masz nauczke nastepnym razem posmyl… jestes o te 50.50 funtów w plecy

dołączam się do gratulacji od kiedy to się tak robi niewiem jak to sie tu robi ale np. w allegro to mozna im wpłacić kase i dopiero jak dostanie sie towar oni kase przeleją klijentowi :slight_smile: a tak łatwy zarobek gość miał :wink:

Jesteście bardzo mądrzy. Nie wierze że ani jeden z was nigdy nie kupował na allegro czy tym bardziej, wysyłał pieniądze przelewem na konto.

Może się z niego śmiejecie, ale wcześniej czy później zrobi Was ktoś w bambuko i nie wyśle towaru lub niezgodny za co allegro np. odpowiedzialności nie ponosi.

W Polsce jest szansa na odzyskanie pieniędzy, są dowody wpłaty. A on wysłał pieniądze za granicę i to jeszcze na dodatek w kopercie, maile z niby potwierdzeniem odebrania pieniędzy nie są żadnym dowodem :!:

Reasumując co ma piernik do wiatraka :?

El.Ninoo ma rację!

Każdemu może się zdarzyć oszustwo przez dowolny serwis aukcyjny!

Wiem że mam nikłe szanse na odzsykanie swoim pieniędzy ale ciągle nie trace wiary i nie składam broni!

W pon idę na Policję-zobaczymy co tu mi powiedzą!

Nawiązałem do tego tematu po to miedzy innymi aby przestrzec wszystkich kupujących na serwisach typu allegro czy ebay o oszustach i opisać jeden z ich sposobów działania a nie po to by dostać od niektórych z was opinie jaki ja to jestem naiwny i głupi!

Myslałem że chociaż na tym forum są mili i pomocni użytkownicy ,ale sie głeboko zawiodłem! :confused:

Po prostu masz nauczkę na przyszłość.

Znając sytuację, jak jest z takimi problemami w kraju wierz mi - nie ma szans na odzyskanie pieniędzy. Są nikłe.

A pieniądze w kopercie. No niestety. Tego już się od dawna nie robi. Nawet w kraju. Prawie 100% pewności, że ukradną. Niestety. Są przelewy, przekazy i tyle.

jakież to utrudnienia napotkać można/napotkałeś :?:

Czyli twierdzisz że zostałeś oszukany przez Ebay :o

Nie musisz iść, mogę Ci powiedzieć od razu co usłyszysz:

Niska szkodliwość czynu.

Sam jesteś sobie winny.

Brak realnych szans i środków na odzyskanie pieniędzy.

itp.

A czego oczekiwałeś, że ktoś wyciągnie samochód i klamkę i pojedzie z Tobą do gościa żeby wydrzeć od niego kasę :o

owszem kupowałem na allegro i to nie jeden raz… ale nigdy nie kupowałem z przedpłatą na konto… zawsze za pobraniem… szkoda mi czasu i pieniedzy na takie akcje jak ma załozyciel tematu… z całym szacunkiem ale trzeba byc niespełna rozumu zeby wysyłac pieniadze w kopercie… od tego sa przelewy bankowe, czy firmy zajmjace sie tego typu sprawami [wplacasz w warszawie, odbierasz w londynie itp.] pujdziesz na policje spisza protokuł… nawet jesli wniesiesz sprawe do prokuratury po 6 miesiacach umorzą sprawe… pozatym nie masz dowodów ze odebrał pieniądze… maila mozna sfabrykowac :wink: i to dośc łatwo, tak samo jak odebranego smsa…

no niestety ale ja miałem tak z iPodem wysłałem 500 zł jak miałdotrzeć iPod miałm wysłąć kolejne 500zł . No i wysłałem pierwszą cz. i ani gościa ani iPoda nie widać

Na policji uszłyszałem to co fiesta napisał czyli:

Niska szkodliwość czynu.

Sam jesteś sobie winny.

Brak realnych szans i środków na odzyskanie pieniędzy.

Więc nie jesteś sam :smiley:

Nie zostałem oszukany przez serwis ebay i tak nie twierdze tylko poprzez jednego z ich użytkowników! Dobra dzieki za rady!

Nie ide na policje bo widze że szkoda czasu!

Nie mogłem wpłacić kolesiowi pieniędzy na konto bo użytkownik nie chciał takiej formy płatności!

Złączono Posta : 07.05.2006 (Nie) 12:05

A jeszcze jedno!

Wie ktoś może jak wystawić zaległy komentarz w ebay??

:lol: ah ta naiwność :mrgreen: no sorry… to mówi samo za siebie