Problem z odzyskaniem plików

Witam,

ostatnio przez przypadek usunąłem wszystkie dane z komputera łącznie z dokumentami - prezentacje, skany, teksty w Wordzie i Pdfie. Najbardziej zależy mi właśnie na nich. Do tego doszły zdjęcia, których nie mam kopii. Użyłem do odzyskania programu Pandora Re covery pobranego z tej strony - Dobre programy. Program odzyskał mi absolutnie wszystko - jakieś 50 - 60 giga filmów, muzyki i wspomnianych zdjęć i dokumentów. Zdziwiłem się, bo wszystko było tak jak przed skasowaniem - to samo miejsce - taka sama nazwa folderu, pliku i rozmiar. Niestety absolutnie żaden plik nie uruchamia się - albo wyskakują głupoty, albo zamazany obraz w przypadku zdjęć. Dodam, że plików nie nadpisałem, bo użyłem programu od razu. Wcześniej, gdy doszło do takiej sytuacji również użyłem programu, ale pliki nie miały oryginalnych tytułów ale za to chodziły jak wcześniej…

Nie wyrzucałem odzyskanych plików. Co można teraz zrobić ?? Jest jakiś program do naprawy uszkodzonych plików ?

Dysk z usuniętymi danymi najlepiej odłącz i odzyskuj na innej maszynie (jako dysk zewnętrzny). Spróbuj program Recover My files. odzyskałem nim trochę danych.

Program tak samo odzyskuje pliki - jest nawet nazwa i rozmiar - pliki wyświetlają się w prawidłowym rozszerzeniu - niestety żaden nie jest czytelny ani word, ani pdf, ani zdjęcie, ani mp3… Czy te pliki są uszkodzone ?? Dodam, że kasowały się z pominięciem kosza - skasowały się z poziomu mój komputer - users… Na pewno nie są nadpisane, bo nic nie robiłem na komputerze, nawet jeśli to nie mogą być nadpisane wszystkie a bardzo niewielka ich część (tyle co strony w internecie otwieram)… Z innego komputera nie nie dam rady odczytać…

I to był Twój największy błąd.

NIGDY nie wolno odzyskiwać w to samo miejsce, tylko na inny dysk lub partycję. Odzyskując w to samo miejsce nadpisałeś pliki, które odzyskiwałeś - pożegnaj się już z większością z nich.

Zła kolejność postępowania - najpierw pytaj, następnie rób. Pytasz po fakcie.

Są nadpisane, patrz powyżej.

Gdzie miałeś głowę przechowując Swoje archiwum na partycji systemowej?

Ok wyjaśniliście mi czemu tak jest i to, że jednak są nadpisane. Trudno będzie się z tym pogodzić, ale jakoś trzeba funkcjonować dalej… Myślałem, że jak odszukuje pliki po nazwach to je znajduje i można je odzyskać. Wszystkie miały oryginalne nazwy, wyszukałem je i nacisnąłem “odzyskaj”… Efekt taki, że muszę utworzyć drugą partycje…

Tylko, że program nie zapisuje ich w idealnie tym samym miejscu na dysku tylko w powiedzmy losowych miejscach wolnego obszaru. Odzyskując na inną partycję lub dysk nowe pliki nie mają szans być zapisane na starych plikach.

Jak utworzysz nową partycję z partycji z utraconymi plikami (podzielisz ją na dwie partycje) przed odzyskaniem plików, to też możesz pożegnać się z danymi.

Ale ja chyba właśnie już się z nimi pożegnałem, bo absolutnie żaden nie otwiera się poprawnie a jest tego parę giga…