Problem z odzyskaniem pliku

chodzi o to że muszę odzyskać ważny plik

Zacznę od tego co zrobiłem

Format partycji (C,D)

Skasowałem (C,D)

Utworzyłem (C,D)(trochę inny rozmiar niż poprzednio)

Format partycji (C,D)

zainstalowałem Windowsa

i teraz sobie przypomniałem o ważnym pliku, którego zapomniałem zapisać na pendriva…

~5kB, w formacie XYZ jeden taki plik na kompie

jak mogę odzyskać?

To zależy. Jeśli plik znajdował się na tej samej partycji na której zainstalowałeś system to są BARDZO małe szanse na odzyskanie go (ewentualnie uszkodzonego w kawałku). Jeśli plik był na drugiej partycji na której nic jeszcze nie zapisałeś to spokojnie go odzyskasz TYLKO BROŃ BOŻE NIC TAM NIE ZAPISUJ!!

P.S. Formatowanie polega TYLKO na wyczyszczeniu że tak powiem indexu a dane pozostają ciągle tam. Coś jak wyrwanie strony z indeksem w książce a jednak strony ciągle są tylko musisz całą książkę przeczytać żeby znaleźć coś co by Ci zajęło parę sekund z indeksem :slight_smile:

P.S. Oprogramowania do odzyskiwania danych jest multum, użyj google.

Małe tutoriale:

:arrow: Odzyskiwanie danych (DataRecovery) - tutoriale do programów wraz z propozycjami aplikacji

:arrow: Odzyskiwanie skasowanego - artykulik poruszający problem

Temat wałkowany już wielokrotnie na forum. Polecam opcję :szukaj:

Przykładowe słowa kluczowe to np. odzyskiwanie danych

Z tego co kolega napisał, to raczej danych łatwo nie odzyska. Format+partycjonowanie+format+instalacja windows. Marnie to widzę, no chyba, że jak kolega wyżej pisał będzie to gdzieś w dobrym miejscu na D to szansa jakaś jest. Ale z doświadczenia wiem, że podwójne format, to już nie to samo co jeden a partycjonowanie również swoje robi.

miałem to na C, w tedy używałem co najmniej 30 GB, teraz mam użyte 15…

puściłem na noc O&O recovery coś tam, sprawdzało 5 godzin, dziś rano mam komunikat że nic nie znalazło…

jak wgrałeś tam system to raczej nic z tego. Zapis danych na dysku twardym nie jest taki logiczny, że idzie od początku do końca. Pliki często są zapisywane w zupełnie bezsensownych miejscach dysku twardego. Dlatego ten plik jest już zapewne nadpisany.