Problem z odzyskaniem systemu

Witam,

Mój problem polega natym że kupiłem laptopa acer aspire 5100 wraz z vistą home premium na ukrytej partycji.

Na samym początku przeinstalowałem na xp, potem z kolei stwierdziłem ze sprubuję przesiąść się na Viste, następnie po 3 miesiacach urzytkowania chciałem odświeżyć system i sformatowałem c. Następnie ustawiłem ukryta partycje jako aktywna, puściłem instalkę i na samym początku instalowania wyskakuje bład i instalka się resetuje… tak jakby znikneły jakieś pliki.

w sklepie powiedzieli mi że niemają systemu do tego lapka u siebie i niemogą i przesłać :?

Powiedzieli mi też ze reistalacja partycji w serwisie to koszt 180zł.

Wie ktoś może jak przywócić pliki z ukrytej parycji??? Albo czy sklep ma obowiąek dostarczenie mi systemu na płycie CD lub innym nośniku w razie zepsucia się plików instalacji zawartyh na dysku komputera.

Proszę o pomoc…

Sklep nie ma obowiązku, o którym wspomniałeś.

Kupując tego laptopa, wiedziałeś o tym.

Koszt odtworzenia partycji w serwisie wysoki, ale to ich sprawa, jakie mają ceny. :expressionless:

Możesz nie skorzystać.

Niepotrzebnie bawiłeś się partycjami. Gdybyś tego nie zrobił, wystarczyłoby skorzystanie teraz z D2 Recovery.

Kolejnym błędem było nie utworzenie nośników przywracania za pomocą narzędzi, które były dostępne w preinstalowanej Viście.

Obsługę komputera zaczyna się od instrukcji obsługi, w której wszystko jest ładnie opisane, (łącznie z tworzeniem nośników przywracania).

Jesteś ofiarą praw Murphy-ego:

  • Do instrukcji sięgamy, gdy zawiodą wszystkie inne możliwości.

  • Jeśli coś może pójść źle, to pójdzie.

  • Jeśli wydaje Ci się, że wszystko jest OK, to coś przeoczyłeś

No to mnie podsumowałes :expressionless:

ale jest w tym duzo prawdy co powiedziałeś…

Postawiłem Vistę z orginalnej płytki wzietej od kumpla, wpisałem klucz z mojej naklejki i po 2 tyg uzytkowania wyskoczył mi komunikat że podany klucz jest błedny do aktywacji systemu, dlaczego tak się stało??

Bo to pewnie była inna wersja Visty różnica między Basic, a Premium np., ew. różnica języka pierwszej aktywacji.

W przypadku wersji OEM preinstalowanych i preaktywowanych, czasami pula numerów od nich nie przechodzi autoryzacji po instalacji z nośnika OEM dostepnego w handlu.

Czyli Popełniłem duży błąd na przyszłość go zapamiętam, jak to mówią człowiek się uczy na błędach.

Teraz mam drugie pytanie. Czy istniej możliowśc zrobienia nosników przywracania u kogoś innego i postawienie tego umnie na lapku??

W dniu 19.04.2008 , o godzinie 16:17 został dopisany post przez easyfrag

obydwie były home premium

Jesli ma identyczny model, to tak, ale będzie pewien problem.

System jest wstępnie aktywowany, więc znów będziesz musiał go po przywróceniu z obcych nośników reaktywować ze swoim kluczem.

Daltego, moim zdaniem, jeśli bardzo zależy Ci na posiadaniu oryginalnej Visty do swojego laptopa warto rozważyć opcję za 180,- zł w serwisie Acer-a.

No to teraz prosba do uzytkowników Forum.

Czy jest ktoś skory mi pomóc i stworzyć takową płytkę??

Lepiej zapłać serwisowi i zrób sobie sam te płytki.

Obcymi nie rozwiążesz wszystkich problemów, (np. ponowna reaktywacja),

natomiast możesz napytać biedy, temu komuś, ponieważ podczas twojej reaktywacji obcy klusz zostanie zarejestrowany jako nieautoryzowany.

No to wiadomo oco juz chodzi :slight_smile:

Wielkie dzieki za pomoc.:slight_smile:

Sprzedawca nie ma obowiązku dostarczyć Ci płytki recovery ale producent już tak. Zwróć się więc bezpośrednio do producenta! HP, TOSHIBA czy Lenovo wysyłają płytki recovery klientom za darmo… Co do Acera - nie wiem - nie zamawiałem ale nie sądzę by było inaczej… a usługę przywracania systemu za 180,00 zł se odpuść… to już lepiej kupić OEMa…

:roll:

Producent, również nie ma takiego obowiązku, może sprzedać i to on ustala cenę, Ty możesz jej nie zaakceptować i nie kupić.

Lepiej OEM kupić? Najtaniej 240,- zł plus 15,- zł przesyłka i będzie się męczyć ze sterownikami. :o

Może obowiązku nie ma (ale gdzieś czytałem, że brak nośnika do preinstalacji jest podstawą do domagania się takowego od producenta) ale niektórzy producenci wysyłają bez szemrania takowe nośniki…

A co do OEMa… lepiej mieć nośnik OEM niż partycję recovery, która znów może zniknąć… albo dysk padnie… Takie jest przynajmniej moje zdanie na ten temat… A co do męczenia się ze sterownikami… Co jest łatwiejsze: pobrać i zainstalować stery czy zrobić poprawny obraz systemu? :wink:

:roll:

  1. Owszem wysyłają, ale nie słyszałem, żeby robili to bezpłatnie.

  2. Po to recovery na dysku, żeby sobie wypalił gotowe Recovery na DVD, już ze sterownikami, skonfigurowany i aktywowany system.

  3. Całość wyjdzie prawie o połowę taniej.