Problem z ograniczeniami w xp

mam xp i mam 2 typy kont: Admin i gosci, tylko ja uzywam Admina, reszta domownikow Goscia, jednak zabezpieczenia nie sa wystarczajace, potrzebuje takich zabezpieczen jak:

zablokowane sciaganie oraz zablokowanie stron rapidshare,

programy typu Baniamin ne wchodza w gre bo blokuja na calymkomputerze, macie jakies pomysly?? moze jakies wpisy do rejestru?

Jeżeli używasz Firefoxa to możesz ściągnąć wtyczke ProCon i wtedy ustawiasz jakie strony mają byc blokowane i gra, natomiast ściagenie da sie zablokowac tylko nie wiem jak :confused:

ale chodzi mi o takie cos co blokuje uzytkownika a nie caly program na adminie ma byc wszystko odblokowane,tylko na gosciu zakaz sciagania itp

Szanowny Paker - przede wszystkim nigdy nie korzystaj z konta gość. Jest to potencjalnie jeden z najsłabszych punktów systemu Windows tyczący się bezpieczeństwa. Wykorzystaj bądź standardowego użytkownika lub użytkownika zaawansowanego.

Z poziomu konta Administrator masz przywilej określania typów aplikacji które poszczególne grupy użytkowników mogą (bądź nie) uruchamiać, modyfikować, zmieniać ich konfigurację. Polecam lekturę artykułu: http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_73031.html

Pozdrawiam.