Problem z opcją odzyskiwania Windows 7 Acer 4755G

Posiadam laptopa firmy ACER model Aspire 4755G. Jako, że uwielbiam grzebać w systemie po jakimś czasie padł Windows. Postanowiłem przywrócić system z partycji recovery. Wszystko poszło dość sprawnie, jednak okazało się, że zamiast wersji polskiej mam angielską. Recovery robiłem jeszcze kilka razy (z płytek, partycji) jednak efekt zawsze był ten sam, chociaż preinstalowany system był w j. polskim. Spotkał się ktoś z takim problemem i zna rozwiązanie (ale tak by nie wysyłać lapka na serwis ?

septim ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Najlepsze wyjście:

Ściągasz z neta obraz płyty win 7 - musi być identyczna z tym na którego masz licencję. Wypalasz płytę. Na drugą ściągasz z strony producenta - sterowniki plus wszystkie potrzebne programy.

Potem format i wgrywasz czystego bez zabawy z recovery.

Rozważałem taką opcję, miałem nadzieję, że to błąd który da się naprawić w jakiś banalny sposób. Ale po wątkach na forum Acer widzę, że to problem nagminny w moim modelu. Ogólnie używanie Windows 7 po angielsku nie jest problemem ale zapłaciłem za laptopa z polską wersją i trochę czuję się oszukany. Już zgłosiłem sprawę do Acer-a, ciekawe co odpiszą.

Rogacz dzięki za radę tak zrobię :slight_smile:

Acer ci odpiszę tak samo jak mi Samsung - zapraszamy do serwisu, za 150zł przywrócimy Panu partycję recovery z oryginalną zawartością.

Tak więc jedyne wyjście jakie ja znalazłem - format i ręczne postawienie systemu :slight_smile: